Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Katka

Katka /2008

Režie: Helena Třeštíková

Hrají: Katka a sposta drog

Česká premiéra: 25.2.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Katka

V kostce: "Kdysi to byla mladá holka, co měla problémy s fetem a dokázala o nich pěkně mluvit před kamerou. Byla v tom naděje i bojovnost. Po 14 letech vidíme už jen zničenou trosku bez vlastní vůle, bez naděje na vykoupení. Časosběr Heleny Třeštíkové znovu přináší velmi působivé plody v podobě citlivě natočeného dokumentu o marném boji člověka s návykovou látkou. Drsné tragiky, která chybí většině českých hraných filmů, má Katka přehršel."

Galerie obrázků filmu Katka

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Katka

Dokumentaristka Helena Třeštíkové má zvláštní talent potkávat a zachycovat silné lidské příběhy. Ať už to byl drastický příběh manželky a matky Marcely, recidivisty Reného nebo narkomanky Katky. Před kamerou se tato pohledná a v jádru plachá dívka objevila poprvé v roce 1996, když jí bylo 19 let a měla za sebou už čtyřletou „chemickou romanci“. V následujících čtrnácti letech skládal objektiv kamery tísnivý obraz rozkladu a věčně pošlapávaných nadějí na zvrat. Marného boje poměrně inteligentn...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Katka

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Katka

Zatím nevyšlo.


Související články

7.1.2016 09:30 7 filmů režisérky Heleny Třeštíkové Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
2.3.2013 22:11 Ve stínu ovládlo České lvy Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
2.2.2013 22:30 Nominace na České lvy 2012 Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
28.11.2012 09:00 7 filmů producenta Pavla Strnada Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
27.6.2011 14:54 Televizní Tipy 28.6. - 5.7. 2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Helena Třeštíková je jednou z mála filmařek, které se pouští do poctivých časosběrných dokumentů. Je to bez debat náročná filmařina, která zabere neskutečné množství času, práce a úsilí. Třeštíková za to ale slaví úspěch a všímá si jí i světová scéna - každý přitom moc dobře víme, jak těžké může být vymanit se z českého rybníčku. Katka je příběh nejdříve tří lidí - Katky, Ládi a Jany. Společně kradou, fetujou, dokonce se pokouší o vraždu. Žádná legrace. Zatímco Laďa a Jana skončí ve vězení, Katka zůstává sama a chvilku na to porodí holčičku. Největší životní bitva jí teprve čeká. Musí dokázat. že si život zaslouží a že ho dokáže také dát.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.