Karlík a továrna na čokoládu

Charlie and the Chocolate Factory

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu /2005

Režie: Tim Burton

Hrají: Johnny Depp, Freddie Highmore, Helena Bonham Carter, David Kelly, Christopher Lee

Česká premiéra: 18.8.2005

USA premiéra: 15.7.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Karlík a továrna na čokoládu

Charlie je malý chlapec z chudé rodiny, která žije ve směšných poměrech utopená pod stínem největší budovy města – obří čokoládovny. Tu vlastní excentrický podivín Willy Wonka, který zahlcuje tisíce dětí dnes a denně těmi nejlepšími sladkostmi. A protože Willy už patnáct let neviděl rodinu a rád by s někým pokecal (a navíc je svým životem už trochu znuděný), vyhlásí soutěž, jejíž hlavní cena pro pět šťastlivců (i s rodinami) skýtá exkurzi ve světě jeho fascinující továrny, kterou do té doby oko cizince nespatřilo. Jedním z vylosovaných se stává právě chlapec Charlie, kterému se tak splní malý dětský sen a který se alespoň na okamžik může odpoutat od všední (a přiznejme si to, dosti bídné) reality a vyrazit za pořádným dobrodružstvím. Protože Willyho čokoládovna není jen tak ledajaká fádní budova plná od oleje zašpiněných kovových chapadel a jezdících pásů. Je to sladkostmi provoněný, zcela bizarní, avšak fungující svět, ve kterém je možné téměř vše. Svět jako stvořený pro režijní taktovku Tima Burtona, který o práva na Čokoládovnu nikoliv překvapivě bojoval několik let. Pak je po zásluze dostal (umíte si k takové látce představit snad někoho zodpovědnějšího?), nabral na svou kocábku Johnnyho Deppa a mohlo se začít natáčet... Sluší se dodat, že Burtonův počin nebude adaptací úplně první, jelikož v Americe VELICE populární kniha dostala svou celuloidovou tvář už v roce 1971. A právě proto, že chce soupeřit s historií a tak oblíbenou látkou, jsou na Burtona teď upřeny téměř všechny oči pohádky milujících Američanů. Neměl by si dovolit je zklamat (a nás potažmo taky :).

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Karlík a továrna na čokoládu

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Karlík a továrna na čokoládu

Bizarní. To je to slovo, které v souvislosti s mágem Timem Burton slýchávám nejčastěji. Týká se to jeho osoby, stejně jako všech jeho filmů a tudíž i Karlíka a jeho vysněné tour de Čokoládovna. Film začíná pěkně zostra a v úvodní tříminutovce se Burton nebojí využít Elfmanovo nejsilnější hudební téma pro pouhý proces balení čokolád. A když balíčky poslušně začnou padat do rozvážkových náklaďáků a kamera zabere masivní celek zasněženého města, je jasné, že vaše čokoládová hvězda Orion si může ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Karlík a továrna na čokoládu


DVD a Blu-ray filmu Karlík a továrna na čokoládu

Zatím nevyšlo.


Související články

16.9.2016 18:16 Nová tvář pro Pacific Rim Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
8.8.2016 14:12 Další sci-fi pro hvězdu Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.7.2016 10:09 Téma: Stíhačky z Top Gunu pořád vládnou nebesům Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
17.7.2016 22:32 Krotitelé duchů nestačili na Mazlíčky, animáky vládnou Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.