Karamazovi

Karamazovi

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (26)
Plakát k filmu Karamazovi

Karamazovi /2008

Režie: Petr Zelenka

Hrají: Ivan Trojan, Radek Holub, Igor Chmela, Roman Luknár, David Novotný

Česká premiéra: 24.4.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Karamazovi

V kostce: "Představení Dejvického divadla, nastudované původně Evaldem Schormem a znovu oživené řežisérem Lukášem Hlavicou, dostává v Karamazových filmovou podobu. Inscenace se v ní prolíná s fiktivními příběhy herců a jednoho diváka, kamera je pronásleduje zákoutími prázdné továrny a vzduchem létají slova o bohu i smrti. Sledování Karamazovových určitě nabízí smyslový zážitek, kterého se jinak v kině u českého filmu sotva dočkáte. Zároveň je to ale tak trochu kašírka podobenství a myšlenkové závažnosti."

Galerie obrázků filmu Karamazovi


Recenze filmu Karamazovi

Bratři Karamazovi byl z celkem pochopitelných důvodů oblíbený román Sigmunda Freuda a – podobně jako Zločin a trest – velmi introspektivní dílo svého autora, Fjodora Michajloviče Dostojevského. Čtyři sourozenci v něm představují čtyři pozice, ze kterých může syn odsuzovat svého otce: divokou revoltu, rozumový odsudek, mravní kritiku a pocit křivdy. Jen jeden z nich ovšem dovedl svůj motiv až k činu a starého Karamazova zavraždil. Před soudem skončí ten nejstarší, protože měl s otcem největší ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Karamazovi


DVD a Blu-ray filmu Karamazovi

Zatím nevyšlo.


Související články

22.10.2015 10:00 Ztraceni v Mnichově: Film, který se musí vidět Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
21.10.2015 10:00 7 filmů režiséra Petra Zelenky Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
18.10.2015 19:20 Předpremiéra: Ztraceni v Mnichově Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
16.4.2014 10:00 7 filmů Davida Novotného Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
24.10.2013 17:23 Donšajni: Poznají se v nich Akademici? Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Český film má jen málo jistot a v posledních týdnech přichází i o ně. Filip Renč a Milan Šteindler zklamali na celé čáře a zbývá už jen pár režisérů, kteří by mohli reputaci české kinematografie napravit. Jedním z nich je i Petr Zelenka. Jeho Knoflíkáři jsou kult, scénář k Samotárům patří k tomu nejlepšímu, co tu kdy vzniklo a tři roky staré Příběhy obyčejného šílenství se také povedly. Film Karamazovi je opět natočen podle Zelenkovy divadelní hry, která si bere motivy z klasického románu F. M. Dostojevského, avšak Zelenka je natolik originální režisér, že můžeme čekat cokoliv, jen ne konzervativně natočenou adaptaci. Podle všeho by se jeho novinka měla zaměřovat spíše na divadelní návštěvníky než na slavný příběh. Těžko říct, co si pod tím můžeme představit, ale každý pokus o originalitu v české kotlině bychom měli vítat s otevřenou náručí. Zelenka díky svému jménu neměl problém se sháněním zajímavých herců a Ivan Trojan je ve filmových Čechách jednou z mála hereckých jistot. Velmi zajímavě však zní účast polského skladatele Jana A. P. Kaczmareka, který získal Oscara za hudbu k Hledání Země Nezemě. Převod divadelní hry na filmová plátna ale nikdy nebyl jednoduchý, tak doufejme, že se to Zelenkovi podaří i tentokrát minimálně stejně dobře jako minule.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.