Kachní sezóna

Duck Season

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Kachní sezóna

Kachní sezóna /2004

Režie: Fernando Eimbcke

Hrají: Enrique Arreola, Diego Catańo, Daniel Miranda, Danny Perea

Česká premiéra: 9.3.2006

USA premiéra: 10.3.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kachní sezóna

Krátce potom, co Alfonso Cuarón ochutnal sladké plody vítězství s trojkou Harryho Pottera, usadil se do křesla, načal patnáctiletou whisky, zapálil doutník a přemýšlel, co teď bude dělat dál. A protože na to kázat za kamerou mu přišlo ještě moc brzo, rozhodl se opatrně odpíchnout k další vavřínům z producentské sesle, ovšem s něčím zcela oddychovým. Přemluvil své dva kámoše (Fernando Eimbcke a Paula Markovitch), nechal je spíchnout scénář, zaplatil co se dalo a pak už jen čekal… Co ze svých mozkoven tyhle dva vyplodili? Obyčejnou situační konverzačku o čtyřech lidech a aby to nebylo zbytečně ambiciózní, natočili to raději celé černobíle ;). I když se to může jevit nezajímavé, zdání klame. Úvodní zápletka, která roztočí celé příběhové soukolí, nepostrádá rys originality – co dělat v neděli odpoledne zavřený doma, když vám nejde proud? Nemůžete si pustit televizi, nefunguje světlo na záchodě a nemůžete se ani pokoušet strkat zapnutý fén do vany plné vody. Zkrátka pech. Naštěstí naši dva čtrnáctiletí hrdinové mají celkem pěknou sousedku a když se k tomu přidá neúnavně vlezlý poslíček s pizzou, už se dá rozehrát pěkná řádka bizarních momentů, o nichž stojí za to vyprávět. A když to bude velká divočina, můžete si klidně i připíchnout rating R, který s sebou nese i nechvalně známý red band trailer. Jak, proč a za co se ho tvůrcům podařilo vyfásnout, se z něj však překvapivě vůbec nedozvíte, neboť je paradoxně klidnější než jakékoliv homevideo se spícím domácím mazlíčkem. Sofistikovaný žert? Asi natolik, že bude k jeho sofistikovanosti třeba zhlédnout celý film… protože teď mi ta pointa uniká ;). Každopádně, nevypadá to vůbec zle, rychlá průprava před březnovou návštěvou kina tedy určitě nebude od věci.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Kachní sezóna

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Kachní sezóna

Co se dá dělat v bytě, když je vám čtrnáct, hodiny odbíjejí nedělní poledne a v celém domě nejde proud? Tuhle otázku si položil blízký přítel Alfonso Cuaróna, mexický režisér a scenárista Fernando Eimbcke a od povrchní analýzy se bryskně přesunul k trochu hlubší analýze filmové. Vznikl pozoruhodně poskládaný nezávislý snímek, ve kterém barvy dostávají dovolenou a digitální kamera skutečně plní svůj účel. Charakterové zastoupení je pro daný film zcela typické, přesto skýtá pár příjemných neče...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kachní sezóna

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Kachní sezóna

Zatím nevyšlo.


Související články

23.3.2017 18:00 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.12.2016 15:00 Nejhorší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
12.12.2016 18:00 Animovaná Vaiana do třetice válcuje, tentokrát Vánoční pařbu Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
23.10.2016 12:14 Víkendový výplach #372 o Cruiseovi a Pixaru Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
19.9.2016 10:00 TZ: Kdo vyhrál ceny Emmy 2016? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.