Julie a Julia

Julie & Julia

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Julie a Julia

Julie a Julia /2009

Režie: Nora Ephron

Hrají: Amy Adams, Meryl Streep, Lindsay Felton, Vanessa Ferlito, Stanley Tucci

Česká premiéra: 1.10.2009

USA premiéra: 7.8.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Julie a Julia

V kostce: "Romantikou, jídlem a láskou k životu prodchnutá nostalgie, kterou neustále nabourávají scény ze současnosti. Tak jako se Julie Powell veze na kulinářském umu a zkušenostech Julie Childs, tak se Amy Adams a její část příběhu veze na pařížských sekvencích s Meryl Streep. Kéž by jednoho mohlo být víc a druhého míň. Julia Childs si zasloužila film sama o sobě, bez tohohle "outěžku"."

Galerie obrázků filmu Julie a Julia


Recenze filmu Julie a Julia

To si snad děláte...Málem bych zapomněl. Titulky Kateřiny Hámové jsou vždycky super, včetně jemných nuancí (Oh Heavens jako Nebesíčka!), ale na ostřejší slůvka by si měla pořídit poradce. Překládat "Bitch" jako "Koza" není nejšťastnější. Shodou okolností tentýž večer běžela v televizi Syriana, kde Clooneyho výraz "Do you speak Farsi you son of a bitch" přeložili jako "Mluvíš persky, synu kozy?". Pravděpodobně se jedná o spiknutí. Já bych chtěl naznačit, že čeština má zejména pro druhý zmíněný...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Julie a Julia


DVD a Blu-ray filmu Julie a Julia

Zatím nevyšlo.


Související články

25.2.2017 21:23 Zlaté maliny: Batman vs. Superman vs. Hillary Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
20.7.2016 08:02 Zemřel režisér Pretty Woman Garry Marshall Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
16.6.2016 09:00 Ze Sicaria bude trilogie Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
15.5.2016 23:03 Kapitán Amerika útočí na miliardu, Clooney paběrkuje. Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
2.5.2016 11:53 Kniha džunglí vytrvává, Cap s Iron Manem drtí svět Rubrika: Novinky Diskuze: 36 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Nora Ephron bývala nekorunovanou královnou romantických komedií, avšak v poslední době o sobě příliš vědět nedává. Ačkoliv je zodpovědná za scénáře či rovnou i režii filmů jako Samotář v Seattlu, Když Harry potkal Sally… nebo Láska přes internet, v jedenadvacátém století se jí nedaří. Na Šťastná čísla si dnes už nikdo nevzpomene a Moji krásnou čarodějku by zase většina tvůrců ráda divákům vymazala z paměti. Přesto však Nora Ephron stále má v Hollywoodu jméno a v létě 2009 se pokusí ukázat, že ještě nezapomněla, jak napsat dobrou romantickou komedii. Julie & Julia je příběhem Julie Powell, která se pokouší „provařit“ si cestu do lepší společnosti. Úplně snadné to ale nebude. Nora Ephron to ale snadné mít bude alespoň co se hereckého obsazení týče. Amy Adams si pomalu buduje pověst slušné hvězdy a herecký talent jí rozhodně nechybí. Meryl Streep si už pár let užívá statutu žijící legendy a žádný žánr jí nikdy nedělal problémy. Snad tedy Nora Ephron s pomocí těchto dvou hereckých hvězdo zvládne svůj velký režisérský návrat. Rozhodně by si ho zasloužila.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.