John Carter: Mezi dvěma světy

John Carter

Plakát k filmu John Carter: Mezi dvěma světy

John Carter: Mezi dvěma světy /2012

Režie: Andrew Stanton

Hrají: Mark Strong, Willem Dafoe, Lynn Collins, Taylor Kitsch

Česká premiéra: 8.3.2012

USA premiéra: 9.3.2012

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (109)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (20)

Finální trailer

John Carter: Mezi dvěma světy: Finální trailer John Carter: Mezi dvěma světy: Finální trailer John Carter: Mezi dvěma světy: Finální trailer

Burroughsův hrdina ušel dlouhou propagační cestu. Po atmosférickém traileru začal odhalovat víc a víc akčnějších pasáží filmu, až nakonec skončil především u prodeje jediné - Johnovi potyčky s velkými bílými opicemi, která kraluje i oficiálně poslednímu traileru. V tuhle chvíli už je to celkem okoukaná záležitost. i přes to v sobě ale pořád nese příslib velkoleposti, jíž by měl John Carter předvést v ostatních scénách. Ty budou zahrnovat jak velké pouštní bitvy, tak roztržky v sálech a na lodích. A i tahle upoutávka působí dojmem, že nám u DIsneyho ještě dost věcí tají. Až dnes nám totiž odhalují zcela nové scény, do příběhu naplno vstupuje záporák Marka Stronga, a vůbec se dá říct, že řízněji ozvučený trailer reprezentuje Cartera zatím nejlépe. Jestli mu to pomůže k vysokým tržbám, se zatím odhadovat nedá. Disneyovci každopádně ženou PR oddělení k co největšímu záběru, a při pohledu na absenci velkolepé konkurence se zdá, že by se to mohlo vyplatit.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (79)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (30)

Pětiminutový Sneak Peek

John Carter: Mezi dvěma světy: Pětiminutový Sneak Peek John Carter: Mezi dvěma světy: Pětiminutový Sneak Peek John Carter: Mezi dvěma světy: Pětiminutový Sneak Peek

Konečně přesvědčen. Podezřívám sice disneyovské marketingové vykutálence, že vytáhli jednu ze tří nejatraktivnějších scén a prachsprostě ji propálili… ale najednou to prostě zabírá. Mohutnost a dynamika téhle hravé akční scény přebíjí nevýrazný styl filmu a plonkovou zápletku. Veliké bílé opice bude fajn sledovat na pořádném plátně, ideálně v IMAXu s burácivým zvukem za zády a megalomanskými záběry před očima. Těch se hodně ukazuje i po tříminutovém klipu, a i když tahle pasáž tolik netlačí na zaběhnutý trailerový rukopis, strhnout umí – a to hlavně v kýženém, těžce epickém podání. Slušné první ohlasy nám dávají naději, John Carter ale i tak musí bojovat takřka od nuly a věřit ve své kvality, které můžou pomoct napravit případné kasovní rozpaky z prvního víkendu. Přát Disneymu propadák tudíž nebudu: Ta snaha o nové Star Wars mi nejde úplně proti srsti.

Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (139)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (37)

Minutový TV Spot

John Carter: Mezi dvěma světy: Minutový TV Spot John Carter: Mezi dvěma světy: Minutový TV Spot John Carter: Mezi dvěma světy: Minutový TV Spot

STREAM V TROCHU LEPŠÍ KVALITĚ

Konečně minuta s Johnem Carterem, která budí respekt. Když kampaň začínala teaserem, odhalili nám Disneyovci jen "chudě" vypadající výlet na Mars. OK, byla tam atmosféra a příslib velkého dobrodružství. Zatím jsme ho ale spíš tušili, než viděli. S každým dalším trailerem se potom přitvrzovalo, přičemž včerejší Super Bowl Spot (oprávněně) budil dojem, že tohle je to nejúžasnější, co nám John Carter nabídne. Omyl. Je trochu s podivem, že tahle nařvaná minutka nešla rovnou do amerických obýváků. Protože její obsah těžce válcuje všechno, co jsme viděli předtím. Carter až tady nabírá rozměry epické podívané, která sice bude cílit hlavně na děcka. Jenže dokud tam budou havarující vesmírné lodě, explodující bojiště a lahodně řinčící souboje, nevidím důvod zůstávat doma. Včerejší upoutávce chyběly jak přesvědčivější záběry, tak šikovné nastřelení příběhu. A protože dostala čtyři hvězdy, tady i přes trochu nepříjemnou monotvárnost sestřihu musím vytasit pátou. Snad ji potvrdí nějaký finální trailer, který by s nejnovějším materiálem ještě mohl provést velké divy.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (139)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (11)

SuperBowl TV Spot

John Carter: Mezi dvěma světy: SuperBowl TV Spot John Carter: Mezi dvěma světy: SuperBowl TV Spot John Carter: Mezi dvěma světy: SuperBowl TV Spot

Ty jsi ten John Carter... od Disneyho? No vypadáš na to, ale pořád je trochu nefér ti to mít za zlé. Tahle výprava na Mars nikdy neměla být drsnou podívanou pro ty, kteří v diskuzích pravidelně křičí: "Chci víc eRkových vojenských sci-fi, zlý Hollywoode!" Člověk se už u teaseru musel smířit s tím, že tu vážně máme dalšího Prince z Persie, u kterého se doufá v jediné - že se talentovaný režisér nesmíří se stoprocentně strojovým výrobkem. Výhlídky jsou samozřejmě pořád pochybné, protože pouští stylizace doteď nechytla tu pravou jiskru, Kitsch vypadá jako slabý odvar z Worthingtona a Lynn Collins překvapuje afektovaným herectvím. Střihač Super Bowl spotu by ale musel být totální lama, aby z opulentního materiálu nevytřískal čtyřhvězdičkovou podívanou, u níž si stačí pamatovat, že Carter existoval daleko dřív než Star Wars nebo Avatar. Že mu to v očích veřejnosti moc nepomůže? Pravda. Při troše štěstí z něj ale pořád může vylézt příjemné překvapení, které musí jen chytře využít svoji nebezpečně cheesy podstatu.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (95)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (15)

Japonský trailer

John Carter: Mezi dvěma světy: Japonský trailer John Carter: Mezi dvěma světy: Japonský trailer John Carter: Mezi dvěma světy: Japonský trailer

Proč je ta paní tak podivně pomalovaná? Proč scény z Marsu vypadají podobně lákavě jako retro momentky z Anglie 19. století? A proč John Carter všude poskakuje sám? To fakt všechny pomlátí jen s pomocí jedné lepé ženštiny a toho usměvavého chrchlu, co mu leží u nohou? Otázek je hodně a odpovědi úplně neuspokojují. Takže zatímco pixarovský král Brad Bird si s Mission: Impossible připisuje velmi úspěšný hraný debut (o žádný jiný blockbuster letos v zimě takový zájem nebude), přešaltrování „příšerkáře“ Andrewa Stantona k epické sci-fi dost možná tak hladce neproběhne. Na paniku je sice ještě čas, ale když je největší disneyovské želízko i napotřetí jakési nedomrlé, zaslouží si to alespoň jedno obočí pozvednuté do výše hvězdy na vánočním stromečku.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (182)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (85)

Trailer

John Carter: Mezi dvěma světy: Trailer John Carter: Mezi dvěma světy: Trailer John Carter: Mezi dvěma světy: Trailer

Kříženec nových Star Wars a Avatara. Toť označení, které musí na mysli vytanout i pětiletému děcku. Z první, druhé i třetí epizody Hvězdných válek si tu totiž půjčujeme prakticky celé scény, a to i co se týče výtvarného řešení. A abyste třeba nemuseli pochybovat o náchylnosti ke Cameronovu opusu, nalakuje se pro jistotu hlavní hrdina občas namodro. Což o to, záměry Disneyho jsou vcelku logické a v jistém směru i libé. Ale Carter má tu smůlu, že ze sebe nedokáže setřást image slepence… a kopie kopie. Nástrahy jsou přitom konstantní a pojmenovávali jsme je už po první upoutávce. Jednak „nový svět“ na Marsu ničím příliš nezaujme a příběh, jenž se v něm odehrává, působí zatím víc jako klišé než ultimátní archetypální story. Taylor Kitsch v hlavní roli je navíc stále matným hrdinou, jenž si prostě poskakuje a seká, jak se mu zlíbí (a v trikově podivných pasážích), ale blíže ho poznat asi většina z nás nepotřebuje. Takže i když je trailer řemeslně špičkový a Disneyho odhodlání udělat novou rodinnou sci-fi sérii enormní, pořád k tomuhle bijáku přistupujeme váhavě.

TÉMA: JOHN CARTER: DĚDA STAR WARS A AVATARA

Co hraje v traileru?
Puff Daddy feat. Jimmy Page - Come With Me Přehrát KoupitHodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (198)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (57)

Teaser

John Carter: Mezi dvěma světy: Teaser John Carter: Mezi dvěma světy: Teaser John Carter: Mezi dvěma světy: Teaser

Moc pěkná prácička. Trailerové řemeslo, proti kterému těžko mít jakékoli výhrady – osvědčený recept s neobvyklou, a přece dokonale padnoucí hudbou opět bezvadně funguje. Husí kůže se dostaví téměř okamžitě. Překvapuje to hlavně u Disneyho, od něhož člověk očekává jen nudnou chorálovou rutinu. Proč tedy není v hodnocení plná palba? Protože si ji necháme až na pořádný trailer, který se od představování celkového stylu posune k pořádnému epickému nátlaku. Nezapomínejme, že na digitálních zázracích se bude pracovat ještě pěkných pár měsíců a film bude nakonec vypadat asi tak stokrát výpravněji. Karel označil Johna Cartera za dědu Star Wars a Avatara. Ano, to sedí, a upoutávka tyto reminiscence zcela pochopitelně zúročuje se vší vervou. Pulpové počátky ale řadí Johna spíše ke Conanovi či rodokapsovým pistolníkům, a to je poznat též. Mnohé to zaskočí, mnozí se budou chechtat nedostatečné muskulatuře Taylora Kitsche v he-manovském kostýmu. John ale nebyl žádný barbarský hromotluk, ale „obyčejný“ důstojník americké kavalerie z dob Občanské války, kterého kariéra šermíře v mimozemském království potkala jen náhodou. Snad z toho kontrastu tvůrci něco vytěží. Po této ukázce mají naši plnou podporu.

Co hraje v traileru?
Peter Gabriel - My Body Is a Cage (cover Arcade Fire) Přehrát Koupit

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.