Jménem krále

Jménem krále

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (47)
Plakát k filmu Jménem krále

Jménem krále /2008

Režie: Petr Nikolaev

Hrají: Karel Roden, Klára Issová, Jan Kanyza, David Prachař, Lukáš Vaculík

Česká premiéra: 28.5.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Jménem krále

V kostce: "Hynek a Markvart se nemají rádi. Aby se začali mít rádi, chtějí sezdat svoje děti. Král jim požehnal a na místo vyslal svého zástupce Oldřicha. Jenže ze zásnub je rázem krvavá lázeň. Kdo zabíjí? Kdo chce překazit mír v zemi české? Kéž by člověka nějaké takové otázky během filmu napadly. Jménem krále je chabou detektivkou s kostrbatými dialogy. I v televizním formátu solidní dramaturgický přehmat, ovšem v kině... absurdní. "

Galerie obrázků filmu Jménem krále


Recenze filmu Jménem krále

Jak prosím? Rytírna a navíc pajcnutá detektivkou? Původně zamýšlená pro televizi a nakonec přenesená na kinoformát? Na zlatém podnose servíruje TV NOVA? No promiňte mi mou skepsi, vážení... V hlavní roli Karel Roden? Hm. Režie Petr Nikolaev? Že by se karta obracela? Ale kdeže, to jen marnivá paní štěstěna si s námi pohrává a skrývá skutečnou podstatu pokusu českých filmařů vrátit se ke středověké látce, kterou se tuzemská kinematografie v 60. letech nesmazatelně zapsala do dějin.Píše se 13. s...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Jménem krále

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Jménem krále

Zatím nevyšlo.


Související články

12.2.2017 21:05 Batman přečůral Padesát odstínů, John Wick slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
12.2.2017 11:00 TZ recenze: Nahláškovaný Trpaslík Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.1.2017 14:45 89. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 78 příspěvků
23.1.2017 22:00 Rogue One má miliardu, Disney zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
15.1.2017 11:55 Víkendový výplach #384 o Rickovi, Mortym a Indiana Jonesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Když jsem dneska dopoledne v metru narazil na plakát na Jménem krále, nejdříve jsem myslel, že se Uwe Boll zbláznil a zase vytáhnul Jasona Stathama lovit králíky a sekat dříví. Pak jsem ale zahlédl příšerný výraz Lukáše Vaculíka a došlo mi, že se zase někdo pokouší natočit to, co v českých podmínkách jde velmi těžko: historický film. Útěchou by nám měly být dvě věci: hlavní roli ztvární Karel Roden a režie se ujme Petr Nikolaev (Báječná léta pod psa). Příběh vypráví o muži, který se ve třináctém století (za vlády Přemysla Otakara II) vydává na svatbu dvou znesvářených rodů. Začnou se kolem něj ale objevovat mrtvoly a než se vzpamatuje, musí začít řešit, kdo stojí za záhadnými vraždami a proč umírají nevinní lidé. Zřejmě se tedy nebude jednat o nic velkolepého, což je mimochodem jediný způsob, jak se vyhnout solidnímu trapasu. Pokud Nikolaev ze Jménem krále udělá komorní drama a scénář hercům sedne, mohli bysme se dočkat pěkného filmu. Doufat přece můžeme, ne?
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.