Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Jeskyně

Jeskyně /2005

Režie: Bruce Hunt

Hrají: Cole Hauser, Piper Perabo, Morris Chestnut

Česká premiéra: 13.10.2005

USA premiéra: 26.8.2005

Na DVD od: 5.4.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Jeskyně

Kdybyste Kirkovi nebo Picardovi prozradili motto The Cave, totiž že do některých míst by se člověk nikdy neměl vydávat, poslali by vás k šípku a odfrčeli na Enterprise s maximálním warpem. Jenže tady nejsme ve Star Treku, naši hrdinové jsou ostřílení potápěči-výzkumníci a právě přijeli ohledat jeskynní systém. Jeho objevitelé byli z jeho nálezu tak vyjukaní až se samou radostí propadli neznámo kam. Nikdo neví, jak hluboko jeskyně vede, ale všichni samou nedočkavostí žmoulají šnorchly. Možná měli věnovat víc pozornosti faktu, že vchod do jeskyně je v kostele a stěny jsou popsány satanistickými značkami. Z povídaček víme, že peklo je někde tam dole a naši potápěči ho právě našli. Tedy pokud nejde jen o pár naštvaných zmutovaných žraloků. Ti by však nepobrali tolik inteligence jako potvory z Jeskyně. Bruce Hunt vás hodlá strašit něčím dosud nepoznaným. A bude muset napnout všechny síly, protože do pozice debutanta vstupuje z nepříliš šťavnatého postu druhého pomocného (tj. third unit, třetí v pořadí) režiséra Matrix sequelů a vede s sebou partu herců, kteří zatím jen tak ohlodávali zbytky (Cole Hauser, Piper Perabo, Morris Chestnut, Daniel Dae Kim). Vskutku nezávděníhodná výchozí pozice, ale horory jsou v kurzu a tak se i béčko může dočkat potlesku. Naděje umírá poslední.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Jeskyně

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Jeskyně

Jeskyně si dlouho dopředu vytyčila dva cíle. Za prvé vydělat tolik, co druhá Anakonda loni v amerických kinech, za druhé „kvalitativně“ navázat na snad nejpopulárnější béčko posledních let, továrnu na Vina Diesela jménem Černočerná tma. A bohužel pro nás všechny se mu ani jeden z nich nepodařilo splnit na maximum. Co hůř, z komerčního hlediska je Jeskyně stále zajímavější než ze sedačky v kině. Klasicky primitivní námět o skupině speleologů, které nešťastná „náhoda“ uzamkla v navlhlých podzem...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Jeskyně


DVD a Blu-ray filmu Jeskyně

Zatím nevyšlo.


Související články

30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
8.9.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních zářijových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
30.7.2016 14:00 Téma: Proč bude Suicide Squad strašná pecka? Rubrika: Novinky Diskuze: 102 příspěvků
27.7.2016 14:00 Další sci-fi od autorů Já, robot? Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
8.10.2014 14:00 Na co do kina: 10 originálních říjnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.