Jak se krotí krokodýli

Jak se krotí krokodýli

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Jak se krotí krokodýli

Jak se krotí krokodýli /2006

Režie: Marie Poledňáková

Hrají: Miroslav Etzler, Václav Postránecký, Jiří Mádl, Ingrid Timková, Eva Holubová

Česká premiéra: 12.1.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Jak se krotí krokodýli

Režisérka dětských filmů Marie Poledňáková zjevně miluje slovo „jak“ v názvu svého dílka. V rámci skromné filmografie, která i se zanedlouho uváděnými Krokodýly čítá za třicet let všeho všudy sedm zářezů, je to už potřetí (další klíčová slova jsou „velryba“ a „stolička“). Kdo by si také nevzpomněl na její nestárnoucí hitovku S tebou mě baví svět, která je nedílnou součástí vánočního rybího masakru? Jenže fičák filmových dějin je neúprosný a tam, kde se před pětadvaceti lety sklízely vavříny u zimního skotačení taťků a jejich ratolestí, už patnáct let roste sterilní býlí Dvou lidí v Zoo. Ano, tak dlouho Poledňáková nesáhla na režijní taktovku. V duchu často ventilovaných obav Jana Svěráka je na místě se ptát, zda toto delikátní umění, které je třeba neustále pilovat a tříbit, dávno nezapomněla. I s novým filmem se sice vrací k rybníku, v němž pokojně plavou její oblíbená rodinná témata, ale ať se na to díváme z které strany chceme, nevyhneme se pocitu, že takřka televizně řídký příběh, v němž figuruje horolezec Luboš, jeho syn Vítek a dcera Amálka, sousedka Bobulová, zrzavá kráska Julča a děda Pepík, které do pohybu uvede pár komických nedorozumění, je tu jaksi do počtu. Rád bych se mýlil a na slavnostní udílení Českých lvů pak Poledňákové zahanbeně poslal pugét rudých růží, ale neslaná nemastná prezentace zatím nenasvědčuje tomu, že je čas rozbít prasátko… natož před pokladnami stan a netrpělivě čekat na lístky.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Jak se krotí krokodýli

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Jak se krotí krokodýli

O předpokladech, obavách i předsudcích pár minut před vstupem do kina snad zasloužilým čtenářům MZ nemusím rozprávět. Do sálu člověk nikdy nepřichází jako tabula rasa, ale pokud se trailer a teaser na jednu a tu samou laskominu zvládne prosadit v konkurenci stovek (mnohdy i těch nejzvrácenějších) titulů na první, resp. druhé příčce nejhorších filmových ukázek naší databáze, sluší se vytáhnout ze šatníku neprůstřelnou vestu, koupit si pro případ nouze v trafice flašku becherovky a jako nekuřák...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Jak se krotí krokodýli

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Jak se krotí krokodýli

Zatím nevyšlo.


Související články

27.1.2013 12:34 Víkendový výplach #177 o pomstě a Vaderovi Rubrika: Novinky Diskuze: 65 příspěvků
4.10.2012 09:00 Captain America shání parťačku Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
27.12.2011 15:00 Televizní tipy 27.12. 2011 - 2.1. 2012 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
21.11.2011 13:55 Bastardi a Hranaři: Vrchol nebo dno marketingu? Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
18.10.2011 18:53 Televizní Tipy 18.10. - 24.10.2011 a MZ talk Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.