Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (13)
Plakát k filmu J. Edgar

J. Edgar /2011

Režie: Clint Eastwood

Hrají: Leonardo DiCaprio, Naomi Watts, Josh Lucas, Jeffrey Donovan, Judi Dench

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 9.11.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu J. Edgar

V kostce: "Možná vůbec nejlepší herecký výkon Leonarda DiCapria v příběhu o muži, který si vylhal celostátní instituci na boj se zločinem tak přesvědčivě, že se stala skutečností. Politika jde stranou, osobní linie jsou chladné, důležité je „vyprávění uvnitř vyprávění“ a hrátky s tím, co je ještě pravda a co už mýtus a jak je i pro takový kolos jako FBI velmi důležité (třebaže lživé) PR."

Galerie obrázků filmu J. Edgar


Recenze filmu J. Edgar

Že Leonardo DiCaprio není jen ten hezounek z plakátu s velkou lodí, se určitě nemusíme dohadovat. Přesto by někdo (třeba autor této recenze) mohl tvrdit, že i ve svých nejlepších filmech je Leo pořád jen „dobře a soustředěně hrající DiCaprio“. Jeho výkon je pokaždé zcela adekvátní a nevytrhává z děje, přesto se ani v nejzdatněji zahraných rolích (třeba Letec) nedokázal plně ponořit do postavy. Až teď. J. Edgar je pro mě osobně první film, ve kterém jsem přestal vnímat DiCapria a naplno prožív...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu J. Edgar


DVD a Blu-ray filmu J. Edgar

Zatím nevyšlo.


Související články

3.7.2016 12:36 Víkendový výplach #356 o Bournovi a Huntovi Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
18.10.2015 12:30 Víkendový výplach #319 Prattovi a Mjolniru Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
16.8.2015 12:33 Víkendový výplach #310 o Arnoldovi a Minas Tirith Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
14.5.2015 10:01 Kdo natočí Black Panthera? Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
2.5.2015 01:00 Star Wars spin-off přišel o režiséra Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Těžko říct, jestli je Clint Eastwood zajímavější jako herec, nebo když stojí za kamerou. Každopádně tahle legenda dala u Gran Torino jasně najevo, že před ní už se vrátit nehodlá. Eastwooda na Oscarech vídáme celkem pravidelně, avšak jeho poslední dva kousky Invictus: Neporažený a Život po životě byly pro jeho fanoušky docela velkým zklamáním. J. Edgar je však do značné míry sázka na jistotu. Půjde o životopis J. Edgara Hoovera, který v roce 1935 založil FBI a šéfoval jí skoro čtyřicet let. Patřil mezi nejmocnější muže USA, ale sám měl ve skříni pár hodně ošklivých kostlivců a se zákony si občas hlavu nelámal. Jednoduše dostatečně zajímavá a zároveň kontroverzí osobnost, aby s ní chtěl člověk strávit dvě hodiny v kině. V hlavní roli uvidíme Leonarda DiCapria, který by toho Oscara fakt chtěl (a fakt by si ho zasloužil) a scénář pochází z pera Dustina Lance Blacka, který je zodpovědný třeba za životopisné drama Milk. Zdá se, že papírově má J. Edgar všechno k tomu, abychom jeho jméno párkrát slyšeli při předávání filmových cen.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.