Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (397)
Plakát k filmu Iron Man

Iron Man /2008

Režie: Jon Favreau

Hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Terrence Howard, Jeff Bridges, Shaun Toub

Česká premiéra: 1.5.2008

USA premiéra: 2.5.2008

Na DVD od: 19.11.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Iron Man

V kostce: "První pokus o čistokrevný marvelácký comics s milionářem, co ve volném čase prohání po obloze kovový superoblek nacpaný nejnovějšími zbraněmi před kterými se třesou všichni záporáci planety. Možná mu chybí velkolepost áčkové konkurence, ale svou ocelovou pěstí dovede zamést s divákem v patřičném stylu. Robert Downey Jr. JE Tony Stark. A vy si to s ním budete chtít vyměnit."

Galerie obrázků filmu Iron Man


Recenze filmu Iron Man

Tak jak? Nebuďte tak hrr... řekněme, že když si odmyslíte velká jména letní sezóny a budete na zítřky pohlížet jen skrz průzory helmy Tonyho Starka, bude to budoucnost růžová, ale zároveň dost nejistá. Jako letní otvírák a předkrm před těžkotonážní dvojicí (pan Volant a pan Klobouk) funguje Iron Man skvěle, při rozšiřování superhrdinského koloritu se však Jon Favreau příliš daleko od nám známého vesmíru nevydává. A musím říct, že je to... jedině dobře.Iron Man sám o sobě je totiž trestuhodně ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Iron Man


DVD a Blu-ray filmu Iron Man

Zatím nevyšlo.


Související články

22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 46 příspěvků
21.3.2017 09:36 Tony Stark vs. mluvící zvířátka Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
19.3.2017 12:30 Víkendový výplach #393 o záporácích a Iron Manovi Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
18.3.2017 09:00 TZ: První dojmy z marveláckého Iron Fista Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
9.3.2017 08:00 Nová fotka obsazení Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Comicsové filmy jsou v současnosti takovou pravidelnou letní jednohubkou, na kterou se vždycky těšíme. Hrdinové si v nich pohazují s auty, mrakodrapy se v nich často velmi stylově řítí k zemi, světu vyhrožují vyšinutí magoři a vůbec se tam dějí všechny takové ty milé věci, co nás tak baví. Comicsové filmy navíc i vydělávají, takže se s nimi nejspíš budeme setkávat i během příštích let. Právě Iron Man by byl rád jedničkou pro roku 2008. A má k tomu ty nejlepší předpoklady. Hlavní hrdina Tony Stark není žádný novinář ani obrýlený vědec, kterého se přimotal ke gamma záření, ale znuděný miliardář, který se vlastní průmyslový kolos, chlastá a randí s modelkami. To ho ale už poslední dobou moc nebaví, a tak se rozhodne bojovat proti zločinu. Díky svému průmyslovému impériu má přístup k technologiím, o kterých se může většině hrdinů jen zdát a nejzajímavější z nich je speciální oblek, který je nezničitelný, umožňuje létat, svého majitele učiní neviditelným a vůbec všem padouchům totálně zatopí. Ale brzy i Stark narazí na protivníka sobě rovného, krutého a smrtelně nebezpečného Mandarina. Iron Man by rád využil letní sezóny, ve které se nebude muset prát s konkurenci typu Spider-Mana a rád by shrábl milionové tržby sám. Režisér Favreau sice není hvězda formátu Sama Raimiho, ale ve své stylové dětské scifi Zathura ukázal, že za kamerou mu to jde víc než dobře. Na herecké obsazení je na první pohled víc než zajímavé, ale Downey Jr. rozhodně není Tom Cruise (který měl před pár lety o roli eminentní zájem), což by filmu mohlo nakonec zlomit vaz. Doufejme, že se Favreau se svým prvním opravdu vysokorozpočtovým filmem popere, jak nejlépe to půjde. Snad se brzy objeví nějaký teaser, který naznačí, co máme čekat. Doufáme, že jen to nejlepší, konkurence je totiž v tomhle žánru zatraceně silná.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.