International

The International

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu International

International /2008

Režie: Tom Tykwer

Hrají: Clive Owen, Naomi Watts, Armin Mueller-Stahl, Ulrich Thomsen, Victor Slezak

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 13.2.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu International

Režisér Tom Tykwer patří k tomu nejlepšímu, co současná Evropa může nabídnout filmovému fanouškovi. Je jedno, jestli vypráví o holce, která má dvacet minut na to, aby zachránila život svého přítele, o ženě, co chce pomstít smrt svého manžela nebo o psychopatickém výrobci parfémů. Tykwer zkrátka umí. Letos se však vydá do žánru, ve kterém by mohl narazit. The International bude totiž normální film. Hrdinou tohoto špionážního dramatu je agent Interpolu, který se dostane na stopu obrovského a nelegálního kšeftování se zbraněmi. A zjišťuje, že mu najednou jde hodně lidí po krku. V Lola běží o život Tykwer ukázal, že moderně střižený thriller mu problémy nedělá, otázka ale je, jak moc tykwerovský The International bude. Od Loly už režisér postoupil do vyšší ligy a herecké obsazení naznačuje, že tentokrát možná nebudou producenti zvědaví na žádné velké experimenty a místo toho by spíš ocenili klasický thriller. Doufejme, že si režisér i tak udrží svou osobitost. A hlavně doufejme, že v kinech uspěje. Clive Owen si sice vybírá zajímavé role, ale jako většina britských herců mu chybí něco, co by amerického diváka dostalo do kina. A o Naomi Watts platí víceméně to samé. Doufejme tedy, že tentokrát to bude jinak.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu International


Recenze filmu International

Některé filmy mají tu smůlu, že je recenzent před sepsáním textu vidí dvakrát a všimne si chyb, které původně díky rychlému tempu nebo uhrančivému vizuálu zůstaly skryty. International ovšem paradoxně patří do skupiny filmů, které mohou s druhým zhlédnutím mluvit o štěstí. Tedy ne že bych při "reparátu" považoval Tykwerův pokus o bondovku za chytřejší nebo zábavnější. Byl jen o kapku snesitelnější. Ale vážně jen kapku. Clive Owen se v něm konečně dočkal. Poté co mu roli slavného britského kra...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu International


DVD a Blu-ray filmu International

Zatím nevyšlo.


Související články

7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
10.3.2016 09:50 Reynolds chrání zabijáka Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
28.2.2016 12:30 Víkendový výplach #338 o Batmanovi se Supermanem Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
30.7.2015 09:06 7 filmů režiséra Tomasze Mielnika Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
13.3.2015 19:50 NEJ roku 2014: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 61 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.