Imaginárium dr. Parnasse

The Imaginarium of Doctor Parnassus

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (22)
Plakát k filmu Imaginárium dr. Parnasse

Imaginárium dr. Parnasse /2009

Režie: Terry Gilliam

Hrají: Heath Ledger, Colin Farrell, Jude Law, Johnny Depp, Christopher Plummer

Česká premiéra: 21.1.2010

USA premiéra: 25.12.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Imaginárium dr. Parnasse

V kostce: "Typický Gilliam plus typický Faust násobeno čtyřmi hereckými esy. Příběh zapomnětlivého Tonyho, lačného Ďábla a podivné Parnassovic rodinky se košatí všemi směry, ale ve skutečnosti kráčí po jediné, překvapivě komorní cestě. Komu voní Gilliamův styl, bude jednoznačně spokojen, pro ostatní je to jen další důkaz toho, že v Hollywoodu existují režiséři, kterým ne každý rozumí. Díky za ně, i v jejich průměrnějších okamžicích."

Galerie obrázků filmu Imaginárium dr. Parnasse


Recenze filmu Imaginárium dr. Parnasse

Přistup blíž, zážitků máme plnou spíž! Pro malé, pro velké, pro tlusté i pro tenké. Čtenáři slyš, teď pravdu zvíš. O obětech i dobrých skutcích, o podvodech a temných schůdcích. Vedou přímo do pekla, duši, jež zlem roztekla. Chceš-li slyšet víc, chyť opony líc... abys zjistil, že zatím nevíš zhola nic!Jestli vás úvodní rýmovačka, psaná na koleně, začala uvádět do polospánku, zřejmě patříte ke skupině diváků, která u Gilliamových filmů po půlhodině zařezává - pokud se tedy na plátně neobjeví n...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Imaginárium dr. Parnasse


DVD a Blu-ray filmu Imaginárium dr. Parnasse

Zatím nevyšlo.


Související články

21.3.2017 09:36 Tony Stark vs. mluvící zvířátka Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
5.3.2017 12:00 Víkendový výplach #391 o Doctoru Strangeovi a Rogue One Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
10.2.2017 09:00 TZ recenze: Pilot x-menovského seriálu Legion Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.1.2017 14:45 89. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 78 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Smůla jako by se na Terryho Gilliama lepila. Imaginarium of Doctor Parnassus bohužel není výjimkou, přičemž tenhle film postihla tragédie zatím největší - o smrti Heatha Ledgera jste už jistě slyšeli nesčetněkrát. Dosud se tohle jméno zmiňovalo hlavně v souvislosti s Batmanem, málokdo ale ví, že Ledgerův opravdu poslední film je právě Imaginarium. Ledger svou roli nestačil dotočit, aby mu tedy vzdali čest, přispěchali Gilliamovi na pomoc Colin Farrell, Jude Law a dokonce Johnny Depp. Ti všichni si zahrají stejnou postavu, což v kouzelném světě Gilliamova filmu nebude velký problém. V putovním divadle, které svým divákům rozšiřuje fantazii, se totiž prolíná hned několik vesmírů. Po vstupu do každého z nich proto nebude pro hrdinu problém drobný facelift. Gilliam slibuje zatím nejhravější film, jaký kdy natočil a podle prvních obrázků to opravdu vypadá nadějně. Imaginarium každopádně čeká ještě hodně obtížná cesta do kin, pro film se těžko hledal distributor a chybějí peníze na postprodukci. Ve spojení s Gilliamem celkem normální praxe, i znalí fanoušci už ale začínají být netrpěliví.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.