Iluzionista

The Illusionist

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Iluzionista

Iluzionista /2006

Režie: Neil Burger

Hrají: Edward Norton, Paul Giamatti, Jessica Biel, Rufus Sewell, James Babson, Brian Caspe

Česká premiéra: 9.11.2006

USA premiéra: 18.8.2006

Na DVD od: 5.3.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Iluzionista

Až vyjde první trailer, pravděpodobně se v něm zjeví hláška „podle knihy držitele Pulitzerovy ceny.“ Nebude přitom řeč přímo o povídce Eisenheim the Illusionist, nýbrž o jiné knize Stevena Millhausera Martin Dressler: Příběh amerického snílka. Marketing potřebuje vykutálené nakládání s fakty, tím spíš The Illusionist, jenž se od první klapky jeví jako neprodejný filmový kousek. Po delší době sice přispívá velkou rolí Edwarda Nortona opepřenou účastí sexbomby Jessicy Biel a bodrého bokovkáře Paula Giamattiho, ale něco mi říká, že drama situované na přelom 19. a 20. století, navíc do Rakouska-Uherska, komerční transfúzi americkým kinařům nepřinese. Přitom první výraznější počin Neila Burgera (kterého Variety zařadilo do prestižní skupinky tvůrců, na něž si máme dávat letos pozor) operuje s velmi zajímavým námětem. Nortonův pódiový čáryfuk Eisenheim se zakouká do princezny Sophie (Biel), jejíž zásnuby s napomádovaným princem donutí Eisenheima pokusit se překlenout proluku ve společenském postavení pomocí svých iluzí... a možná i kouzel. Následky? Snad Sophiina láska, snad rozklad mocnářství, kdo ví. Film se natáčel převážně u nás, zejména v Praze, takže v roli vídeňského dvora znovu uvidíte chodníčky, na nichž se běžně válejí čeští houmlesáci. Snad si Rakušané nebudou stěžovat tolik, co slovenští soukmenovci. :-)

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Iluzionista

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Iluzionista

Iluzionista se u nás natáčel před dobrým rokem a půl a pak se o něm dlouho nemluvilo. Tvůrci jakoby čekali, až to s kampaní rozbalí jejich přímý konkurent Christopher Nolan se svým Dokonalým trikem, aby bylo s kým soupeřit o diváckou přízeň. Jak dopadl Iluzionista už víme a nebudeme o tom mlčet. Než se dostaneme k detailům, přijměte ochutnávku z distribučních materiálů, které ve většině případů chápu buď jako vyjádření snahy neúspěšných tvůrců, kam to chtěli dotáhnout - a nedotáhli -, a ne...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Iluzionista


DVD a Blu-ray filmu Iluzionista

Zatím nevyšlo.


Související články

29.8.2016 14:01 S kým se porve Flash? Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
22.7.2016 10:09 Téma: Stíhačky z Top Gunu pořád vládnou nebesům Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
23.3.2014 21:07 Divergent boduje! Nástupce Hunger Games nalezen! Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
28.2.2011 01:27 83. Oscaři - Králova řeč triumfuje Rubrika: Novinky Diskuze: 525 příspěvků
25.1.2011 15:09 83. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 107 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.