Horton

Horton Hears a Who

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (11)
Plakát k filmu Horton

Horton /2008

Režie: Jimmy Hayward, Steve Martino

Hrají: Jim Carrey, Steve Carell, Dan Fogler, Joey King

Česká premiéra: 10.4.2008

USA premiéra: 14.3.2008

Na DVD od: 27.10.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Horton

V kostce: "Byl jednou jeden slon, našel kytku a na ní smítko prachu. Vydalo zvuk, slon ho slyšel a od té doby nemá chvíli klidu. Zjistil, že v něm žije celé město, ale nikdo mu to nevěří. A kromě toho, že se dobrovolně rozhodl vyšplhat na vrcholek hory, řeší morální dilemata, kterým se nedá ubránit - stojí za to hájit pravdu za každou cenu nebo uznat domnělou halucinaci a zapojit se mezi "normální lidi"? V animovaném hávu plném gagů je 80 minut přesně tolik času, aby to stačilo být pořád zajímavé a poutavé. Tedy hlavně pro děti."

Galerie obrázků filmu Horton


Recenze filmu Horton

Každý, kdo se někdy posadil před prázdnou stránku Wordu a začal na něj v pravidelných intervalech významně mrkat kurzor, si zřejmě položil zásadní otázku: Jak bude vypadat první věta a vůbec, o čem tak budu psát? Řeším tohle dilema téměř vždycky, ale po každém setkání s dalšími a dalšími animáky je to výrazně těžší. Totiž – co objevného chcete pořád na těch rozjuchaných pixelech zkoumat? Co chcete slyšet a číst, když i bez referencí do puntíku přesně víte, na čem jste a co dostanete?Takže to ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Horton


DVD a Blu-ray filmu Horton

Zatím nevyšlo.


Související články

6.10.2014 18:00 Annabelle: Nejděsivější panenka všech dob? Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
17.4.2011 20:40 Mizérie pokračuje: Nepřesvědčily ani Vřískot a Rio Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
30.3.2009 02:24 Monstra se vetřela na vrchol Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
6.3.2009 17:29 Comics, film a budoucnost Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
11.11.2008 18:35 Animovaní adepti na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Když by se měl dělat dětský žebříček nejpopulárnějších zvířat, slon by se stoprocentně umístil na předních pozicích. Když by se dělal žebříček nejpopulárnějších amerických spisovatelů pro děti, zvítězil by Dr. Seuss. A tihle dva to dají dohromady v kreslené pohádce Horton Hears a Who. Ve sloní komunitě žije chobotnatec Horton, kašpar, hňup a šašek s dobrým srdcem. Horton se ale od svých sousedů v něčem liší. Zjistil totiž, že vedle slonů žije ještě jiná banda potvůrek, kteří si říkají Who. Jsou ale tak strašně mrňaví, že všichni sloni kromě Hortona netuší, že vůbec existují a Horton, který se se svými nově objevenými sousedy spřátelil, bude muset přesvědčit ostatní slony o tom, že je nutné našlapovat velice opatrně… Dr. Seuss je za mořem nesmírně populární autor pohádek, ale v Čechách jsme se s jeho dílem mohli setkat maximálně na plátně v úchylnostech typu Grinch a Kocour. Filmy si svým bizarním stylem možná pár příznivců získaly, ale americká pohádková klasika neměla vedle tradičních českých pohádek ani tu nejmenší šanci na úspěch. Kreslená podoba by ale těmto pohádkovým příběhům měla sedět mnohem lépe. Luxusní hlasové obsazení dvou hlavních hrdinů by navíc mohlo naznačovat, že v kině se nebudou nudit ani dospělí. Carey a Carell to spolu měli původně rozjet už v Za plotem, ale tahle kreslená komedie sloních rozměrů by také nemusela být špatná. Pokud ovšem nezasáhne „odkaz Dr. Seusse“ a nebude to nakonec jen další pestrobarevná šílenost, u které si Američané budou vrnět blahem, ale na kterou bude průměrný Čech koukat s otevřenou pusou.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.