Horší to už nebude

Stranger than Fiction

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Horší to už nebude

Horší to už nebude /2006

Režie: Marc Forster

Hrají: Will Ferrell, Emma Thompson, Dustin Hoffman, Queen Latifah, Maggie Gyllenhaal

Česká premiéra: 5.4.2007

USA premiéra: 10.11.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Horší to už nebude

Jako útržek věčně osvícené a rozhodně poskvrněné mysli Charlieho Kaufmana zní námět nového filmu zajímavé režijní persóny, Marca Forstera (Hranice života, Hledání Země Nezemě). Jeho hlavní hrdinka, Karen Eiffel (Emma Thompson), je světoznámou spisovatelkou, která právě ladně dobíhá do cílové roviny výroby svého posledního románu. Ten má podle všech předpokladů přepsat žebříčky prodejnosti a stát se autorčinou nejlépe přijímanou knihou. Zbývá jediné. Vymyslet, jakým způsobem zemře hlavní postava knihy jménem Harold Crick. Ale nedaří se. A my už od dob Adaptace dobře víme, že tvůrčí krize je mrcha nevyzpytatelná a může trvat klidně měsíce. Čím déle, tím však lépe pro Harolda. On je totiž skutečný člověk z masa a kostí, tedy pokud byste takto definovali někoho, kdo se živí jako výběrčí daní ;). Bydlí sám na okraji New Yorku ve velkém, ale skromném domku, chodí do práce, dívá se na televizi a platí složenky. A v hlavě má najednou divný hlas. Slyší, jak o něm někdo nahlas vypráví (souběžně s tím, jak myšlenky naší spisovatelky plynou prostřednictvím psacího stroje z hlavy na papír) a nelíbí se mu to. Už dávno se totiž jako každý dospělý rozhodl, že jakmile se věnuje nějaké činnosti, nepotřebuje k tomu žádný zvláštní komentář. Hlas v jeho hlavě je ale vlezlý jako nezvaný bezdomovec u štědrovečerní večeře a co víc, celé to na něj působí, jako by nebyl pánem svého života, ale jen loutkou na něčích provázcích. Když přijde celé neuvěřitelné záhadě na kloub, zjistí navíc, že se ho vypravěčka právě chystá zabít. To docela zkazí den... Neurotická role Harolda, jako ušitá pro Willa Ferrella, byla naštěstí svěřena Willu Ferrellovi. Jásejme tedy a vroucně doufejme, ať se lídr zámořské sranda-školy kouká zase jednou pekelně vyřádit v kalhotách, které mu padnou nejlíp.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Horší to už nebude

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Horší to už nebude

Marc Forster je kouzelník. Co rok, to film, co film, to hit. A když ne vyloženě hit, tak rozhodně výjimečná či originální pochutina s potenciálem zatuhnout ve filmových kuloárech na tématickém listě o mnoho týdnů déle než ordinérní hollywoodské rychlokvašky. Forster má všechno – čuch na herce, chuť experimentovat a um dobře to všechno uhníst do dortu lepšího věhlasných cukráren. Koncepčně neortodoxní etuda (ala Adaptace) na téma „vyřeš tvůrčí krizi zapojením sama sebe do příběhu“ umně zakrýv...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Horší to už nebude


DVD a Blu-ray filmu Horší to už nebude

Zatím nevyšlo.


Související články

27.3.2017 00:44 Power Rangers uspěli, ale Krásku nedohnali Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
24.3.2017 10:11 Jaká je budoucnost Star Wars? Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
23.3.2017 17:40 Boží plakát nového Vetřelce Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
17.3.2017 09:45 Venom míří do kin! Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.