Hodný, zlý a divný

The Good, The Bad & The Weird

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Hodný, zlý a divný

Hodný, zlý a divný /2008

Režie: Ji-woon Kim

Hrají: Woo-sung Jung, Byung-hun Lee, Kang-ho Song, Ji-won Uhm

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 23.4.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Hodný, zlý a divný

V kostce: "Hodný. Zlý. Divný. Mapa. Poklad. A korejští fandové velkého Sergia... Efektní a adrenalinová variace na Leoneho opus, která je zároveň nabušenou poctou i říznou videoklipovou ukázkou toho, co je to ta postmoderna. Nutno vidět. "

Galerie obrázků filmu Hodný, zlý a divný


Recenze filmu Hodný, zlý a divný

Korejské blockbustery u nás neprobíráme každý den. Důvody, proč se „Hodný, zlý a divný“ dočkal speciálního zacházení, asi nemusím dlouze vysvětlovat. Korejci si vzali na paškál látku, která patří k tomu nejlepšímu ze západního kulturního bohatství a se svou typickou drzostí ji zvariovali v našláplý koktejl ze všech myslitelných ingrediencí (zní to jako floskule, ale kde jinde by se hodila než právě u tohohle štěrchání?). Slavili úspěch doma, na festivalech i na české FilmAsii… přesto to do re...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Hodný, zlý a divný


DVD a Blu-ray filmu Hodný, zlý a divný

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
22.1.2017 12:21 Víkendový výplach #385 o Stathamovi a superhrdinech Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
11.1.2017 13:45 Na co do kina: 10 originálních lednových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
13.12.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních prosincových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
10.12.2016 21:05 Rozhovor s autorem Vyšehradu Jakubem Štáfkem Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Posledních pár let patří Korea (ta, kde mají lidé dovoleno vlastnit auta) mezi filmové velmoci. Na přelomu desetiletí ji objevil svět a ukázalo se, že v téhle zemi žije spousta talentovaných režisérů, kteří nepostrádají originální nápady a chuť tvořit něco nového. Vedle i u nás známého Chan-wook Parka a jeho Old Boye, jenž sklidil před pár lety v Karlových Varech opravdu pořádný potlesk, patří mezi ta ne úplně neznámá jména (pakliže člověk korejskou kinematografii trochu sleduje) i Ji-woon Kim. Jeho novinka Hodný, zlý a podivný se už podle názvu řadí do žánru, který bychom asi v Asii nehledali. Jde totiž o western. O western, v němž se trojice banditů snaží z různých důvodů vypořádat v ruskou a japonskou armádou a je kolem toho velké množství střílení, osobitého humoru a hodně originální akce. Alespoň tak se o Hodném, zlém a podivném vyjadřují šťastlivci, kteří už měli tu kliku a film viděli. Světová premiéra proběhla letos na filmovém festivalu v Cannes a publikum bylo podle všeho velmi spokojené. Snad si tedy tenhle korejský western najde cestu i do našich kin, abychom mohli jeho kvality posoudit sami.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.