Hlídač č. 47

Hlídač č. 47

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (16)
Plakát k filmu Hlídač č. 47

Hlídač č. 47 /2008

Režie: Filip Renč

Hrají: Karel Roden, Václav Jiráček, Vladimír Dlouhý, Lucia Siposová, Jan Svěrák

Česká premiéra: 27.11.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Hlídač č. 47

V kostce: "Jmenuje se Josef Douša a hlídá vlaky. Kdysi střílel ve válce, viděl hodně mrtvých lidí a ti na něj dnes mrkají z jeho nočních můr. Přijel na venkov, aby se zocelil a dožil se ženou zbytek šťastného života. Klid tu však nenachází – za ženou jí dolézá mladý hrobník. Výživný dramatický oblouk se Filipu Renčovi podařilo pouze naznačit, stejně jako většině herců, jimž chybí jakákoliv motivace. V Hlídačovi zbývá pouze solitér Karel Roden - tak dobrý a výrazný, že si pro sebe krade i film, do kterého nepatří."

Galerie obrázků filmu Hlídač č. 47


Recenze filmu Hlídač č. 47

Je hlídačem vlaků a zároveň hlídačem vlastní ženy. Oboje se dá v kontextu filmu postavit na stejnou kolej – není to v tomhle zapomenutém kusu země, na kterou si Bůh zřejmě zasedl, o nic větší zábava než sledovat padání sněhu. Josef Douša to ale dělá, protože mu nic jiného nezbývá. A pokud se s ním rozhodnete strávit celých sto minut času, skončíte úplně stejně. Tedy budete hlídat vlaky i jeho ženu a bude to docela nuda.Renčův poslední film je plný zvláštních protikladů. Režisér měl k dispozic...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Hlídač č. 47

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Hlídač č. 47

Zatím nevyšlo.


Související články

22.7.2013 19:30 Téma: Proč zrovna Ultron? Rubrika: Novinky Diskuze: 41 příspěvků
7.2.2012 10:13 Televizní Tipy 7.2. - 13.2.2012 a MZ Talk Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
7.12.2011 14:22 Letní nářez 2012: Zbytky a drobky Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
13.7.2011 10:09 Téma: Blu-ray za dvě kila? I to je možné... Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
24.6.2011 17:00 Hobit: Velká představovačka postav (1/3) Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Ještě před rokem jsme považovali režiséra Filipa Renče za jednu z mála řemeslných jistot v českém filmu. Nebál se natáčet modernějším způsobem než ostatní kolegové a hlavně měl poměrně blízko k žánrovým filmům. Bohužel Na vlastní nebezpečí byl průšvih, který naší důvěrou v režiséra řádně otřásl. Ještě letos na podzim ale bude mít Renč šanci vrátit se zpátky. Drama Hlídač č. 47 má minimálně na papíře docela zajímavý příběh. Hlavním hrdinou je železničář František Douša, který jednoho čistě náhodou narazí na člověka, jenž se chystá skončil se životem a skočit pod vlak. Doušovi se sice podaří ho zachránit, ale sám se těžce zraní a přijde o sluch. A co hůř – zachráněný muž se zamiluje do jeho manželky. František Douša není žádný blbec a i přes svůj handicap pochopí, co se kolem něho děje a když se mu sluch začne vracet, rozhodne se před svým okolím dále předstírat, že neslyší. Ale slyší toho dost. Pří dobrém scénáři po tenhle příběh mohl být v kině hodně zajímavý. Renč i přes svůj poslední neúspěch patří k režisérům, kteří to za kamerou umí a herecké obsazení se může pochlubit Karlem Rodenem, což je jistota dobře odvedené práce. Teď už tedy nezbývá než doufat, že to celé dopadne dobře.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.