Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Hellboy

Hellboy /2004

Režie: Guillermo del Toro

Hrají: Ron Perlman, Selma Blair, Karel Roden, John Hurt...

Česká premiéra: 7.10.2004

USA premiéra: 2.4.2004

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Hellboy

Hlavní hrdina tohoto comicsu by se rozhodně nevešel do žádné škatulky - dvoumetrová rudá obluda je verzí čerta, která by se asi v českých pohádkách neujala (vyděsila by totiž děti k smrti). Hellboy má krásný čertovský ocas, jednu ruku ze speciálního kovu, který prorazí všechno a je víc než odolný (takže si na něm klidně můžete smažit vajíčka).

Asi vás zajímá jak se Hellboy dostal k nám na zem, protože jak známo do pekla žádné dálnice nevedou (i když se nám to snaží jedna písnička napovídat). Můžou za to nacistické experimenty s okultismem, které měly za cíl stvoření dokonalého vojáka. Hellboy byl pak vedlejším produktem hrátek najatého čaroděje Grigori Rasputina a chvilku po objevení Hellboye to pro nacisty vypadalo docela nadějně (mít pár takových týpků, bůh ví jak by dopadlo vylodění v Normandii). Nesmíme však zapomenout, že čteme americký comics a tak je Hellboy záhy ukraden nacistům americkou tajnou službou, který si během let vypěstovala zálibu ve sběru podobných "úchyláků". Profesor Bruttenholm, který Hellboye zachránil, jich na tajné základně vychovává hned několik od pyrokinetičky Liz Sherman, která umí kontrolovat oheň na dálku (dovede vás pěkně rozpálit) po Abe Sapiens, mutanta, který dýchá pod vodou (byl pojmenován Abe na počest prezidenta Lincolna).

Tahle partička zkrátka není normální a normální není ani comics ve kterém se tohle všechno odehrává. Zběsilá kreslená variace na Akta X totiž s přehledem boří žánrová klišé a v každém vydání dokazuje, že pro Mignolu existuje jediné pravidlo: žádná pravidla neexistují. Nebudeme se tedy pohybovat v běžném světě, ale v alternativní comicsové realitě, kde se prohánějí čarodějové, některé postavy mohou díky nekalým rituálům žít věčně nebo odrážet kulky holýma rukama...

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Hellboy

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Hellboy

Zatím nevyšla recenze filmu.


Trailery a klipy filmu Hellboy


DVD a Blu-ray filmu Hellboy

Zatím nevyšlo.


Související články

28.1.2017 10:00 Zemřel John Hurt, legenda z Vetřelce, Hellboye nebo Haryho Pottera Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
19.1.2017 13:38 Blíží se třetí Hellboy? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
28.8.2016 12:26 Víkendový výplach #364 o Star Wars a Trumpovi Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
30.6.2015 20:00 Sandman utíká od Batmana se Supermanem Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
10.4.2015 16:20 Del Toro a strašidelný zámek Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.