Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1474)
Plakát k filmu Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád /2007

Režie: David Yates

Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Ralph Fiennes

Česká premiéra: 19.7.2007

USA premiéra: 13.7.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Harry Potter a Fénixův řád

Je to tradice a tak by nás to už nemělo překvapovat. Přesně za rok a den, 17. července 2007 vyskáče pár knihomolů z oken, fanoušci Emmy Watson se dočkají pravidelného přídělu a všichni ostatní si odškrtnou pátou ze sedmi povinných návštěv kina. Harry Potter se stal literární i filmovou událostí a zároveň jednou z ozdob letní sezóny. Se vzrůstající číslovkou roste i podíl temných událostí v ději - na konci čtyřky se vrátil samotný Voldemort, což naznačuje, že v pětce už budou padat hlavičky důležitých postav. Spoilerů se nebojte, ale snad mohu prozradit, že žádná z postav to ve Fénixově řádu nebude mít lehké. A speciálně pak Harry a Brumbál, kteří jsou na Voldemortově "kill billu" na prvních místech. Ministerstvo čar a kouzel navíc odmítá uvěřit fakt, že ten-o-kom-se-nemluví je zpátky a přebírá nad Bradavicemi kontrolu. Harry musí vzít běh událostí do svých rukou, což nebude snadné, protože ho čekají nejen kouzelnické zkoušky, ale také nová persóna na postu učitelky Obrany proti černé magii. Naplní Rowlingová i popáté klišé spočívající v tom, že je tato role pro příběh naprosto klíčová? Nebo se můžeme těšit na překvapení? Bez mučení se přiznám, že jsem knihu nečetl a ani se na to nechystám, jediné co mě tak může znervózňovat je David Yates na postu režiséra, který si do Fénixova řádu dotáhnul své spolupracovníky. Což možná zní nevinně, ale je to jenom proto, že jste s velkou pravděpodobností ještě žádný Yatesův film neviděli. A scénář píše člověk, zodpovědný za posledního hraného Petera Pana a Zemeckisův Kontakt. Bojím se, bojím... o to jak dopadne pátý rok v Bradavicích pro Harryho Pottera, ale zejména o to, jak dopadne pro diváky. Naděje umírá poslední.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Harry Potter a Fénixův řád

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Harry Potter a Fénixův řád

Teenager s jizvou na čele, koštětem mezi nohama a ostře nabitou hůlkou v pravačce už kroutí pátý ročník. Tentokrát s ještě neznámějším režisérem, než jsme čekali, nejosekanějším scénářem oproti knižní předloze a podivně učesanými lidmi na každém rohu. Lze s takovou výbavou zvítězit nad Voldemortem? A co, nad Voldemortem, na toho zapomeňte... dokáže Harry Potter přesvědčit novinářské šťouraly a skalní fanoušky? Táááák... já vám to teda povím. Knížku jsem nečetl, zřejmě proto, že vypadá jak...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Harry Potter a Fénixův řád


DVD a Blu-ray filmu Harry Potter a Fénixův řád

Zatím nevyšlo.


Související články

22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
19.2.2017 12:24 Víkendový výplach #389 o Jokerovi a Terminátorovi Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
1.1.2017 12:31 Víkendový výplach #382 o Willisovi a Zaklínačovi Rubrika: Novinky Diskuze: 96 příspěvků
28.12.2016 11:30 20 videí s Carrie Fisher, která potřebujete vidět Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
27.12.2016 19:50 Zemřela Carrie Fisher, princezna Leia ze Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.