Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (27)
Plakát k filmu Gympl

Gympl /2007

Režie: Tomáš Vorel

Hrají: Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl, Eva Holubová, Tomáš Matonoha, Jiří Schimtzer

Česká premiéra: 27.9.2007

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Gympl

Tomáš Vorel patří mezi ty české režiséry, kteří se nebojí experimentovat a dělat si věci po svém. Někdy to dopadne dobře a někdy špatně. Jeho poslední film Skřítek podle mnohých nebyl ničím jiným než samoúčelným pokusem o něco jiného. Nudným pokusem. Vorlova novinka Gympl však na první pohled vypadá jako film, který by mohl být podstatně normálnější a přesto zajímavý. Příběh bude sledovat osudy několika lidí spojených s takovým jedním obyčejným gymnáziem. Studenti jsou ze školy a jejích pravidel znechuceni a raději by trávili čas něčím konstruktivnějším než sezením v lavicích, jedni učitelé už nedokáží dělat nic jiného než buzerovat od pondělí do pátku své studenty a druzí zase začínají pociťovat, že někde něco nefunguje tak, jak by mělo. V noci se však obyvatelé města mění. S příchodem tmy totiž přichází toužebná svoboda a ti, kteří musí celé dny sedět ve školních lavicích, najednou začínají skutečně žít. Gympl by měl být podle všeho film, který postaví proti sobě způsoby života dvou generací. Střet mladých a starých je docela oblíbené filmové téma, je však otázkou, jak ho přijme české konzervativní publikum a především, jak se Vorel rozhodne ho pojmout. Věřme, že nás nečeká další hořká komedie, ale něco, co by mohlo trošku oživit ten zatuchlý český filmový rybník. Uvidíme na podzim.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Gympl

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Gympl

Je-li zájem o dobrou českou komedii, vyplatí se ujet pár zastávek veřejnou hromadnou dopravou, otevřít těžké dveře, protáhnout se okolo vrátného, proběhnout podél školníka a, jsa nepřezut, vklouznout do narvané učebny. Uvelebit se ve školní lavici a uvědomit si, že právě odtud čerpali ti nejlepší kopáči filmového humoru. Vzdělávací instituce otravovaly každého z nás, minimálně těch osm, devět let. I proto se dodnes vydáváme na Cestu do hlubin študákovy duše, na níž se potvrzuje, že je Škola z...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Gympl


DVD a Blu-ray filmu Gympl

Zatím nevyšlo.


Související články

21.6.2011 09:00 Televizní Tipy 21.6. - 27.6. 2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
31.8.2010 22:35 Televizní Tipy 1.9. - 5.9. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
12.3.2010 20:51 MZ Nej: 40 nejdůležitějších filmů 90. let - část 2. Rubrika: Novinky Diskuze: 55 příspěvků
4.10.2009 03:52 Víkendový výplach #4 v českém pekle Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
22.9.2009 21:28 Mini FM: Ulovit miliardáře Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.