Gran Torino

Gran Torino

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (20)
Plakát k filmu Gran Torino

Gran Torino /2008

Režie: Clint Eastwood

Hrají: Clint Eastwood, Cory Hardict, Geraldine Hughes, Brian Haley, Dreama Walker

Česká premiéra: 16.4.2009

USA premiéra: 9.1.2009

Na DVD od: 19.8.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Gran Torino

V kostce: "Eastwood je borec a těsně po vynikající Výměně přichází s ještě silnějším filmem. Silnějším, protože je osobnější. Postava rasistického mrzouta Walta Kowalského, který díky rákosníkům ze sousedství zjistí, jak dát svému životu smysl, rekapituluje prvky mnoha slavných Clintových postav a spojuje je do nečekaně plnokrevného tvaru. Gran Torino je výtečně napsané, zrežírované i zahrané. Nechybí mu humor, napětí a výrazná hudba, která připomíná zádumčivého Morriconeho. Rozhodně není plytké a dokáže být dojemné bez toho, aby sklouzlo k sentimentu. A především přesně ví, co chce říct, a vypráví ten příběh s přehledem a soustředěně. Zkrátka prvotřídní filmařina."

Galerie obrázků filmu Gran Torino


Recenze filmu Gran Torino

„A Oscara za nejlepší film roku nezískává...“ Tak tohle bude bolet ještě dlouho. Obzvlášť když všichni víme, že Clint Eastwood je miláčkem Akademie (jedovatý jazyk chce dodat: „Protože členové rádi vidí, že někdo stejně starý neprdí do pohovky a pořád to umí nandat mlaďochům.“). Obvykle bez problémů loví nominace i za filmy, které kritici i diváci přijali velmi vlažně, viz mrtvolný válečný epos Vlajky našich otců. Gran Torino však zůstalo jako naschvál nepovšimnuto. Přitom se jedná o majstršt...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Gran Torino


DVD a Blu-ray filmu Gran Torino

Zatím nevyšlo.


Související články

19.10.2016 07:57 7 filmů režiséra Davida Kočára Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
1.3.2016 13:00 25 skvělých filmů, které nemají ani jednu nominaci na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
3.3.2015 19:00 Gran Turismo ve stylu Trona? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
18.1.2015 17:24 Eastwoodův Sniper zlámal rekordy a zničil Manna Rubrika: Novinky Diskuze: 51 příspěvků
22.11.2013 16:30 Gran Turismo jako film Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Clint Eastwood se i na stará kolena snaží tak, že by mu o padesát let mladší kolegové mohli závidět. Již brzy se do kin dostane jeho drama Výměna, v němž Angelina Jolie hledá své unesené dítě, ale Eastwoodovi – režisérovi se začalo nejspíš stýskat po herectví. V prosinci se tedy v kinech objeví i před kamerou. Gran Torino je příběhem válečného veterána, který si v Koreji užil svoje a nechalo to na něm následky. Walt Kowalski zkrátka úplně nevychází s lidmi jiných ras. V multikulturní Americe to ale nemá jednoduché, a tak se z něho stal nerudný samotář, jehož jedinou životní radostí je klasický Ford Gran Torino (ten, se kterým jezdili Starsky & Hutch). Když mu na něj tedy jednoho dne se zlým úmyslem sáhne jeden z členů místního gangu, rozhodne se jednat. Před dvaceti lety by to nejspíš vypadalo tak, že by Clint sáhl do skříně a vytáhl půlmetrovou pistoli, s jejíž pomocí by vyčistil své sousedství. Dnes na to ale půjde odjinud a pokusí se mladíkovi pomoci trochu mírumilovnějším způsobem. Trochu. Eastwood má ve svých osmasedmdesáti sice čtyři Oscary, ale ten herecký mu stále ještě uniká. Možná, že právě Gran Torino by mu mohlo tenhle problém pomoci vyřešit.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.