Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (35)
Plakát k filmu Goyovy přízraky

Goyovy přízraky /2006

Režie: Miloš Forman

Hrají: Natalie Portman, Javier Bardem, Stellan Skarsgard, Randy Quaid, Craig Stevenson

Česká premiéra: 1.2.2007

USA premiéra: 20.7.2007

Na DVD od: 4.6.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Goyovy přízraky

Nejen dobří holubi se vracejí, ale i režiséři formátu Miloše Formana, který za uplynulých šest let, jež upylnuly od skotačení komika Andyho Kaufmana, upsal své jméno minimálně deseti projektům, ze kterých vždy nakonec sešlo. Někteří už se začali obávat, že tento mistr obrazu odejde do Amadeovy říše věčné hudby dříve, než za svým dílem udělá předem ohlášenou tečku. Inu, ač mu na MovieZone přejeme mnoho dalších úspěšných filmů a energie na rozdávání, přece jen se dostává do věku, kdy jeden neví dne ani hodiny. Další fanoušci tvorby barda českého původu se obávali toho, že syndrom váhavosti, kterým je krutě zkoušen a trápen James Cameron, se Hollywoodem šíří dál a klátí starší ročníky. Takový Terence Malick by mohl dlouze vyprávět. Nicméně natáčení Formanova snímku Goya´s Ghosts je bez nežádoucí publicity dávno za námi, a jak už název napovídá, nemá nic společného s dílem maďarského spisovatele Sándora Maraie, jehož adaptace románu byla v osudí mezi posledními.Film z produkce Fomanova dlouholetého spolupracovníka Saula Zaentze je zasazen do Španělska roku 1792, kdy se Francisko Goya (Stellan Skarsgård) stává miláčkem národa a nejvýznamnějším domácím malířem, který je na královském dvoře častěji než doma. Příběh krouží kolem Goyi a jeho dospívající múzy Alicie (Natalie Portman), která je záštiplným mnichem Lorenzem (Javier Bardem) členem Inkvizice, nařčena z hereze. Scénář Formanova spolupracovníka Jean-Claude Carrièrea zachycuje Goyu nejen během celého jeho tvůrčího zrání, ale zejména na vrcholu tvorby, kdy musí bojovat se spoustou vnitřních démonů. Jak už to u Miloše Formana bývá, nebudeme ochuzeni ani o pikantní kontext. V sousední Francii totiž klokotá revoluce a blíží se doba, kdy jeden francouzský šlechtic vloží svou dlaň mezi třetí a čtvrtou dírku na svém kabátci. Občané, povstaňte z kanape od sledování Růžové zahrady, a přijďte jednoho z nejvýznamnějších Čechů žijících v zahraničí podpořit!

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Goyovy přízraky

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Goyovy přízraky

Sedm let nás Miloš Forman neoblažil žádným filmem. A je to škoda. Během té doby bylo jeho jméno spojeno s několika projekty (např. adaptace Maraiova románu Svíce dohořívají), ale k žádný se nerozběhl. Forman rozhodně neměl o nabídky nouzi, ale navzdory očekávání producentů i věrných fanoušků se nenechal upsat projektu, který by nevnímal jako "ten pravý." A léta běžela… Asi dva roky je známo to, že se Forman pouští do dalšího opusu ve svém oblíbeném a také dobře zvládnutém žánru biografií ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Goyovy přízraky


DVD a Blu-ray filmu Goyovy přízraky

Zatím nevyšlo.


Související články

17.10.2012 14:00 Soundtrackové střípky: Looper a Anna Karenina Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
20.11.2011 17:54 Televizní Tipy 22.11. - 28.11.2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
13.9.2010 20:37 Televizní Tipy 13.9. -19.9. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
16.8.2010 21:01 Televizní Tipy 16.8. - 22.8.2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
7.6.2010 21:11 Televizní tipy 7.6. - 13.6. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.