Galimatyáš

Micmacs à tire-larigot

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Galimatyáš

Galimatyáš /2009

Režie: Jean-Pierre Jeunet

Hrají: Dany Boon, Francois Berléand, Dominique Pinon, Albert Dupontel, André Dussolier

Česká premiéra: 3.12.2009

USA premiéra: 28.5.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Galimatyáš

V kostce: "Bazil přišel v dětství o otce, kterého zabila mina. Jeho život v dospělosti rozvrátí zbloudilá kulka. Na okraj společnosti vyhnaný mrzáček se rozhodne zúčtovat se zlotřilými kapitalisty,výrobci smrtících zbraní. Jeunet pro mnohé představuje ztělesnění francouzské šaramantnosti a laskavosti. Při pohledu na Galimatyáš je mi těchto jeho obětí opravdu líto, protože zde mistr připomíná spíše vemlouvavého obchodníka s prošlým pouťovým žužu."

Galerie obrázků filmu Galimatyáš


Recenze filmu Galimatyáš

Blahoslaveni budiž chudí, duchem i majetkem. Letos už druhý francouzský film, který pojednává o vzpouře proletariátu proti hamižné vrchnosti – nejprve přisupěla fenomenálně podvratná bžunda Louise-Michel, teď přikřepčil barvotisk z dílny mistra francouzského šarmu na klíč. Jean-Pierre Jeunet rozhodně patří mezi tvůrce, jejichž vize mají svou váhu, ať už to jsou ony morbidně rezaté výjevy z Delikates a Města ztracených dětí, rozkošné omalovánky z Amélie z Montmartru či… gulášová směs obého z G...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Galimatyáš


DVD a Blu-ray filmu Galimatyáš

Zatím nevyšlo.


Související články

4.12.2009 04:42 Odvážné palce o Zombielandu a Francii Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Jean-Pierre Jeunet je jedním z vizuálně nejzajímavějších současných režisérů, avšak jeho jméno si většina běžných návštěvníků kin nevybaví. Když se ale řekne Amélie z Montmartru, hned je jasno. Slavný a originální romantický film si ve své době získal skoro každého a i dnes má rozhodně co nabídnout. Příliš dlouhé zásnuby byly také slušné, ale Jeunet úspěch svého předchozího filmu bohužel zopakovat nedokázal. O jeho novince s názvem Micmacs à tire-larigot se toho zatím bohužel moc neví, avšak jisté je, že příběh se bude odehrávat mezi obchodníky se zbraněmi a nebude se brát úplně vážně. Satira na podobné téma se čas od času objeví a například nedávný Cageův Obchodník se smrtí patří mezi hodně zajímavé kousky. Diváci se však do kina na podobné filmy příliš nehrnou. Jeunet zůstává věrný svým hercům, avšak šance, že se bude opakovat úspěch Amélie z Montmartru, je nejspíš bohužel malá.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.