Funny Games U.S.

Funny Games U.S.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (16)
Plakát k filmu Funny Games U.S.

Funny Games U.S. /2007

Režie: Michael Haneke

Hrají: Naomi Watts, Tim Roth, Michael Pitt, Brady Corbet, Siobhan Fallon

Česká premiéra: 21.8.2008

USA premiéra: 14.3.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Funny Games U.S.

V kostce: "Mohla to být poklidná dovolená, kdyby u dveří nezazvonila dvojice bíle oděných mladíků. Nejdříve chtějí půjčit vejce, pak nechtějí odejít a pak se jim zachce hrát hry. Hry, které souvisejí s přežitím... Thriller načichnutý přemýšlením o zbytečnosti násilí je potravou pro otrlejší, kteří si rádi z filmu něco odnesou. Ať už je to "příjemný pocit nevolnosti" či inteligentní pointa - obojího je tu více než dost."

Galerie obrázků filmu Funny Games U.S.


Recenze filmu Funny Games U.S.

Jen málokdy se stává, aby režisér remakoval svůj vlastní film. A téměř vůbec se nestává, aby režisér remakoval svůj film zcela doslovně záběr po záběru včetně všech přidružených banalit. Michael Haneke, považovaný ze jednoho z nejvýraznějších evropských filmových intelektuálů, přesně tohle oddřel – na první pohled zcela nesmyslně, v druhém plánu zcela záměrně. Filmový tým čítající známá hollywoodská jména je vstupenkou k mantinelu širších diváckých mas (americký kontinent je z hlediska návště...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Funny Games U.S.


DVD a Blu-ray filmu Funny Games U.S.

Zatím nevyšlo.


Související články

14.3.2017 17:49 Záznam MZ Live #95 o Kongovi, Krásce a s omluvou Rimsymu Rubrika: Novinky Diskuze: 58 příspěvků
1.3.2017 17:31 Záznam MZ Live #94 o Loganovi a Vetřelci 5 Rubrika: Novinky Diskuze: 57 příspěvků
17.2.2017 16:00 Záznam MZ Live #93 o Trainspottingu, Johnu Wickovi a Deadpoolovi 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
7.2.2017 17:41 Záznam MZ Live #92 o Mlčení, Strážcích Galaxie a Opicích 3 Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
30.1.2017 14:00 První fotka Dannyho parťaček Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Z Naomi Watts se díky King Kongovi měla stát superhvězda, ale Jacksonova opičárna neslavila takový úspěch, jak se čekalo, takže tahle britská kráska stále zůstává na svém. Thriller Funny Games na tom asi nic nezmění, ale nezajímavě nevypadá. Watts si zahraje maminku od rodiny, která se svým manželem Timem Rothem a dítkem hodlá strávit pár klidných dní na odlehlé chatě daleko od civilizace. Žádné otravné telefonáty, žádné uřvané sousedovic děti a žádný stres. Tedy až do chvíle, kdy se rodinu rozhodne navštívit dvojice neznámých mladíků. Ti totiž nepřišli na přátelský pokec, ale rozhodli se vzít rodinu jako rukojmí a trošku ji psychicky a fyzicky potýrat. Manželská dvojice se bude muset začít pořádně ohánět, aby se z rukou dvou mladých psychopatů dostala celá. Funny Games nejspíš nebudou příliš oplývat originalitou, ale to v žánru komorních thrillerů ani moc nevadí. Nejde totiž ani tak o „co“ ale „jak.“ Herecké obsazení vypadá víc než lákavě a režisér Michael Haneke ve filmech Utajený a Pianistka ukázal, že svým hrdinům dokáže vytvořit solidní soukromé peklo. Doufejme, že se ve Funny Games nebude držet zpátky a nenatočí jen další průměrný komorní thriller.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.