František je děvkař

František je děvkař

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu František je děvkař

František je děvkař /2007

Režie: Jan Prušinovský

Hrají: Josef Polášek, Petr Čtvrtníček, Ela Lehotská, Petra Nesvačilová

Česká premiéra: 5.6.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu František je děvkař

V kostce: "Nečekejte víc než to, co předesílá název filmu. Františka Poláška, kterak bilancuje nad svými neúspěchy, snaží se napsat novou kapitolu svého života, všechno je to docela sranda a někde mezi řádky se skví poselství pro budoucí generace (nebo tu současně postiženou, jak chcete). Na tom posledním bodě se sice netlačilo tolik, kolik by mohlo, ale jinak je František řemeslně bezproblémový film, který se určitě řadí k tomu lepšímu, co u nás v posledních letech vzniklo."

Galerie obrázků filmu František je děvkař

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu František je děvkař

No ne! Až se mi nechce věřit, co se tenhle rok s českou kinematografií děje. Transformace z pokleslých výsledků k ucházejícím až výborným nabrala tenhle rok velký spád (spíše vzestup) – není to ale až tak zásluha starých veteránů, kteří by zráli jako víno hrnuli do nás novodobou osvětu skrze své vyzrálé oduševnělé klenoty. Je to nová (a často ještě nevystudovaná!) krev, se kterou se sem řítí inspirace, nálady a hlavně vnímání moderních trendů, na jejichž vstřebávání už generace Dušana Kleina ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu František je děvkař


DVD a Blu-ray filmu František je děvkař

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 18:00 Rozhovor s Petrou Nesvačilovou: Musím natočit Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
25.11.2016 14:17 Zemřel Krakonoš František Peterka Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
29.9.2016 11:00 Vyhrajte 5x 2 lístky na sobotní narozeniny MovieZone Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
22.3.2016 09:53 7 filmů režiséra Ondřeje Cikána Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Po opusu Po hlavě do prdele se do kin chystá další český film, který věří, že trošku ostřejší slova v názvu přitáhnou diváky. Nutno ale přiznat, že František je děvkař působí mnohem sympatičtěji a normálněji než „české Pulp Fiction.“ Hlavní hrdina František Soukenický je čtyřicátník, kterému v životě v podstatě nic nechybí. Práce psychiatra mu vynáší docela slušně a právě si s manželkou Eliškou koupil nový dům. Zdánlivá idylka. Ale jak už to bývá, jednoho dne se všechno naprosto parádně podělá. František má totiž rád ženy a manželka mu nestačí. Sice se mu tuhle vášeň dlouho dařilo tajit, ale všechno se jednou prokecne a Františka tak brzy čeká velmi rychlý a velmi strmý pád dolů. Josef Polášek, který si zahraje hlavní roli, byl ještě před nedávnem pro filmového diváka jen tím člověkem, který jako rozhodčí přicmrndával Lábusovi a Čtvrtníčkovi v kultovní fotbalové divadelní inscenaci (jestli se to tak dá nazvat) o Ivánkovi. Již brzy se s ním však budeme moci setkat v Posledních plavkách a právě v komedii František je děvkař. Pokud bude mít druhá jmenovaná alespoň trošku zajímavý scénář a nebude vypadat jen jako televizní inscenace, budeme rádi. Obyčejná komedie, která není natočená podle vtipů a zároveň nemá přehnané ambice řešit globální problémy, by se v Čechách chytit mohla.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.