Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Firewall

Firewall /2006

Režie: Richard Loncraine

Hrají: Harrison Ford, Paul Bettany, Virginia Madsen, Robert Patrick

Česká premiéra: 13.4.2006

USA premiéra: 10.2.2006

Na DVD od: 26.10.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Firewall

Po otřesných Detektivech z Hollywoodu si dal Harrison Ford dobrovolnou přestávku a stáhnul se do ústraní, zřejmě aby si užíval s Calistou Flockhart (ta ho mimochodem při natáčení Firewall ukecala, aby jí koupil ostrov přímo v srdci Vancouveru... za pakatel čítající 13 milionů dolarů). Před kameru se vrací jako stárnoucí šéf bezpečnosti Jack Williams, který má na svědomí bezproblémový chod jedné z velkých mezinárodních bank. I díky němu mohli spořílci spát klidným spánkem... až do toho osudného večera, kdy na něj ze zadního sedadla vybafne Paul Bettany (režisér Richard Loncraine zjevně nerad opouští dobré herce, dělal s Bettanym už na Wimbledonu) a předvede mu kouzlo moderní technologie - vyděšený obličej jeho dcery, vyfocený mobilním telefonem. Situace je následující - Williamsova rodina je držena v zajetí a on musí sehnat mimořádně tučné výkupné. Existuje jen jediná cesta, vykrást banku, pro kterou dvacet let dělá. A když to Bettany trochu promyslí, lehce pak na Williamse svede vinu a uteče s kufrem plným peněz. Trochu při tom zapomíná, že má co do činění s mužem, pro kterého je rodina první a poslední a kterého si banka nevybrala jen tak pro nic za nic. Williams brzy únoscům předvede, že v každé hře lze měnit pravidla a z předem nalinkovaného souboje kočky s myší se tak stává napínavý thriller, který do puntíku naplňuje klasické zvolání "peníze nebo život"... tedy, možná to tak bude. Loncraine už Wimbledonem dokázal, že umí natočit svěžím způsobem i předvídatelný film, Firewall také nabízí pár důvěrně známých záchytných bodů. Povede se talentovanému Britovi jeho kouzlo i podruhé?

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Firewall

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Firewall

Do čerta! Takhle si zřejmě zařvou slovenští diváci poté, co Firewall skončí a začnou rolovat závěrečné titulky. Já bych měl spíš zařvat Do pr... ale vždycky jsem chtěl "do čerta" použít, protože to slýchám na Markíze dnes a denně. Tak mi nekažte tu trochu radosti, kterou mi Firewall odmítl dopřát. Nebudeme tu rozebírat, že trailerové kampaně jsou mnohdy jen šikovně vykonstruované lži, sám jsem tak nějak tušil, že pokud v upoutávce jezdí Harrison Ford v rozsypaném autě, přibíjí záporáky na ze...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Firewall


DVD a Blu-ray filmu Firewall

Zatím nevyšlo.


Související články

22.4.2013 17:13 Téma: Éra velkých hvězd se chýlí ke konci Rubrika: Novinky Diskuze: 67 příspěvků
10.1.2012 19:36 Televizní Tipy 10.1. - 16.1.2012 a MZ Talk Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
3.1.2012 00:30 Televizní tipy 3.1. - 9.1.2012 Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
17.5.2011 00:07 Televizní Tipy 17.5. - 23.5.2011 a MZ talk Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
12.2.2011 11:16 Plešatí drsňáci míří do akce Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.