Fimfárum 2

Fimfárum 2

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Fimfárum 2

Fimfárum 2 /2006

Režie: Aurel Klimt, Břetislav Pojar, Jan Balej, Vlasta Pospíšilová

Hrají: Jan Werich, Ota Jirák

Česká premiéra: 23.2.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Fimfárum 2

Nejen 2D a 3D animákům se čas od času dostane možnosti natočit pokračování. Svou druhou šanci dostávají i loutkové pohádky. Ty, které na nás takřka před třemi lety vybalil animátor Aurel Klimt však na své evoluční pouti dospěly tak daleko, že už ani nepotřebují provázky. Co do času, které s nimi musí animátoři strávit, jsou však poněkud náročnější a nedají se jen tak odbýt. I druhá dávka vznikla na motivy pohádkové knížky Jana Wericha, respektive autorova přednesu, jenž byl kdysi zachycen na vinylových deskách. A protože toho Werich napsal víc, než nakonec nahrál, zastupuje ho místy dabér/herec Ota Jirák. Tentokrát nás v režii Aurela Klimta, Břetislav Pojara, Jana Baleje a Vlasty Pospíšilové čeká čtyřka krátkých pohádek: Tři sestry a jeden prsten (zblbnou manželé z prstenu a nebo ne?), Hrbáč z Damašku (malá ukázka toho, jak se příběhy vypráví na Blízkém východě), Moře, strýčku, proč je slané? (příběh o čertech a závisti plus osvětlení jednoho mokrého přírodního úkazu navrch) a Paleček (příběh chlapce, který je sice malý, ale i tak si se vším poradí). Každý ze čtyř přizvaných výtvarníků - Jan Balej, Petr Poš, Martin Velíšek a Pavel Koutský – také filmu dodal své svérázně pitoreskní vidění světa. Takže podruhé a ještě lépe? A nebo vstup do stejné řeky, která už je vlastně jiná?

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Fimfárum 2

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Fimfárum 2

Není dvojka jako dvojka. U sequelů to známe moc dobře, z dnešního pátého místa v druhém vystoupení Káči Neumannovic rovněž. V zemi filmů, kde vládnou zákony o nastavených kaších, je nové Fimfárum zjevením, v době olympiády pak uspokojivým ekvivalentem bronzové medaile. Aurel Klimt, duchovní otec dalšího animovaného výběru z pera a mluvidel Jana Wericha, stál na podzim 2002 za možná nejlepším českým kinematografickým počinem onoho roku. Pět povídek seskládaných díky obdivuhodnému příspěvku Vla...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Fimfárum 2

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Fimfárum 2

Zatím nevyšlo.


Související články

4.3.2012 00:01 Ostré nůžky 2011: Zvolte nejlepší český trailer roku! Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
3.3.2012 20:29 Český lev 2011: Filmem roku Poupata! Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
4.2.2012 00:45 Nominace na České lvy 2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
5.2.2010 18:08 Filmové trailery Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
4.3.2007 19:50 Lev zařval, divák padnul... Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.