Fast Food Nation

Fast Food Nation

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Fast Food Nation

Fast Food Nation /2006

Režie: Richard Linklater

Hrají: Patricia Arquette, Luis Guzman, Ethan Hawke, Greg Kinnear, Avril Lavigne

Česká premiéra: 18.1.2007

USA premiéra: 17.11.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Fast Food Nation

Režisér Richard Linklater nás neustále mate – každý jeho film je jakoby od někoho jiného. Během posledního desetiletí natočil mimo jiné milostné romance (Před úsvitem a Před soumrakem), komedie z prostředí sportu (Špatné zprávy pro Medvědy) a školy/rocku (Škola rocku), sociální drama Přiznání, dlouhou dobu také dokončuje unikátní technikou animovaný A Scanner Darkly podle předlohy Philipa K. Dicka. Snímek Fast Food Nation vychází ze stejnojmenného románu Erica Schlossera (který se ujal i práce na scénáři), který se v roce 2001 stal bestsellerem New York Times a americkým redneckům vpálil do obličeje otázku „Jsme to, co jíme?“ Lichard Linklater se oproti Morganu Spurlockovi, který natočil svérázný dokument Super Size Me o měsíční dietě na hamburgerech, bude držet čistě v rovině fikce a na pozadí „temné stránky amerického stravování“ nám chce vyprávět příběhy lidí, jejichž životy jsou svázány s jídlem. Ať už jako výrobců, zpracovatelů a nebo konzumentů, jimiž cloumá neukojitelná žravost. Podobné příběhy ve stylu „ukážeme vám pravdu pravdoucí“ teď v Hollywoodu zřejmě nějakou dobu budou letět, viz i Děkujeme, že kouříte. Linklater s každým filmem trochu obměňuje hereckou sestavu, ale jak vidno, pro některé herce má slabost – u Ethana Hawkea už by dokonce šlo mluvit o alter egu.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Fast Food Nation

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Fast Food Nation

Výjimečný autor Richard Linklater se čím dál tím viditelněji prosazuje na domácí filmový trh. Originální myslitel, který rád převlíká kabáty, a mění tak dialogovou romanci za filozofii i bláznivou taškařici, si nedávno naverboval horu fanoušků právě díky geniálnímu sequelu Před soumrakem a výdělečné Škole ro(c)ku. Ani na prozatímním vrcholu kariéry mu neubylo odvahy – komedie Špatné zprávy pro Medvědy však skončila fiaskem, animovaný Temný obraz taky nevyšel úplně podle předpokladů a teď se v...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Fast Food Nation


DVD a Blu-ray filmu Fast Food Nation

Zatím nevyšlo.


Související články

8.1.2017 12:00 Víkendový výplach #383 o Wickovi, Bourneovi a burgerech Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
17.10.2016 00:01 Affleck na první příčce, Max Steel katastrofou Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
10.10.2016 00:33 Dívka ve vlaku porazila Burtona i oscarové želízko Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
2.10.2016 22:56 Burton a Eva Green si podali (Wahl)Berga Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
26.9.2016 13:28 Co chystá režisér Temného případu? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.