Fantastická čtyřka a Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (151)
Plakát k filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer

Fantastická čtyřka a Silver Surfer /2007

Režie: Tim Story

Hrají: Jessica Alba, Ioan Gruffudd, Chris Evans, Michael Chiklis

Česká premiéra: 5.7.2007

USA premiéra: 15.6.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer

Comicsy jsou fajn. Sequely jsou fajn. Tim Story je Satan. Tím bychom to mohli skoro ukončit, ale to byste si moc nepočetli. Fantastická čtyřka slavila v roce 2005 komerční úspěch navzdory svým pochybným kvalitám jak v oblasti děje, tak eye-candy nákladu. Bylo to jeden z těch comicsů s áčkovým jménem, béčkovými předpoklady a skoro až céčkovým chuťovým ocasem, ale čísla v kinech mluvila jasně a tak se s gumovým panem Fantastickým, neviditelnou Invisible Woman, žhavým Human Torchem a šutroidním Thingem sejdeme znovu a když budete hodně prosit, možná přijde i Dr. Doom, zařizující si zrovna obývák ve svém novém útočišti. O jeho postavu půjde ve druhém díle až v druhém plánu, mnohem důležitější je návštěva mimozemské entity jménem Silver Surfer. To je marvelácká postava, která se na plátna kin chystala už dlouho, jenže jak chcete ztvárnit maníka, co vypadá jako T1000 v tekutém stavu, brázdí vesmír na surfovém prkně a ve volném čase hraje kulečník s planetkami? Tim Story věří, že CGI už je na takové úrovni, aby postava působila věrohodně. Surferovy schopnosti však zřejmě budou muset být trochu ztlumeny, stejně jako celé to pozadí s kulečníkem, protože jinak by proti němu Fantastická čtyřka příliš bodů neuhrála. Co se týče zbytku filmu, vzhledem k tomu, že Story zůstal na režisérské stoličce, nemůžeme očekávat příliš zásadní změny, takže se těště na nějaké to zachraňování spoluobčanů, "rodinné" hádky a trapné vtípky. Zatím nic nenaznačuje tomu, že by měla být druhá Fantastická čtyřka vnímána jinak, než "další díl průměrného seriálu". Lesklý maník s prknem na tom sotva co změní, naopak si myslím, že při nešetrné manipulaci by mohl celý film poslat rovnou ke dnu. Ale nebudu vrčet předčasně, každý si zaslouží svůj reparát a Story se ho dočkal v oblasti stomilionových blockbusterů. Uvidíme, zda si takovou výsadu zaslouží.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer

Fantastická čtyřka a Silver Surfer byl film, na který se nikdo v redakci nijak zvlášť netěšil. Jednička bylo docela nepříjemné zklamání a jelikož u kormidla zůstali úplně stejní lidé, nebyl důvod očekávat změnu k lepšímu. A ta taky nepřišla. Už měsíce před premiérou jsme tvrdili, že dvojku Fantastické čtyřky by do nadprůměru musela vytáhnout jen opravdu velká náhoda a mezi comicsovou elitu už jen absolutní zázrak. Nepřišlo ani jedno z toho, ale o zklamání se také mluvit moc nedá. Máme zkrátka...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer


DVD a Blu-ray filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer

Zatím nevyšlo.


Související články

1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
30.1.2017 08:01 Nejlepší plakáty roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
24.1.2017 14:45 89. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 78 příspěvků
23.1.2017 22:00 Rogue One má miliardu, Disney zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.