Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Faktótum

Faktótum /2005

Režie: Bent Hamer

Hrají: Matt Dillon, Lili Taylor, Marisa Tomei

Česká premiéra: 16.3.2006

USA premiéra: 18.8.2006

Na DVD od: 14.8.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Faktótum

Letošnímu festivalu ve Varech vládla pevná ruka Sama Peckinpaha a tak ze statistického hlediska není divu, že nadílka titulů, které po prvních projekcích překvapí a ze dne na den se stanou oslavovanou tutovkou, nebyla letos tak bohatá. Pár vlaštovek se však samozřejmě jako vždy našlo a mezi ty nejskloňovanější se velice záhy probojovalo i Factotum. Název, který evokuje pojmenování pro jakýsi složitý tovární přístroj, je ve skutečnosti adaptací románu asi nejslavnějšího bídníka Charlese Bukowskiho. Prostřednictvím nejslavnějšího Bukowskiho alter-ega, Henryho Chinaski, sledujeme bídný život červa z okraje společnosti, který je tak oblíbený, jako lejno na něčí podrážce. Slušně popíjí, vsází na koně, nezřízeně si užívá nezávazného sexu a když má chuť, píše obhroublé romány, které mu ostatní odmítají vydat. Na svůj divoký život si snaží přivydělávat v těch nejnižších institucích, které si člověk dokáže představit – od uklízeče přes dohlížení na jezdící pás s okurkami v továrně na zdravou výživu až po nejrůznější podavače všeho možného na těch nejnemožnějších místech. Ale dlouho to nevydrží. Jeho nátura a pohled na svět se většinou neslučuje s představami jeho šéfů a pokud se to obejde bez násilí, dostává jenom výpověď. Zkouší i trvalejší vztah, aby nakonec zjistil, že… stejně je nejlepší jen chlastat, užívat si sexu a vsázet na koně ;).

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Faktótum

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Faktótum

Život a potažmo všechna literatura z pera Charlese Bukowskiho alias Henryho Chinaski je pořád jedna a ta samá písnička: Uchlastat se co to dá, nechat se vyrazit z práce, vsadit si na koníčky a pořádně to rozjet s nějakou přiopilou štětulí, která je zrovna povolná. Koho zajímají ambice? Koho zajímá láska? Jak říká sám autor, důležité je najít v životě pořádné uspokojení alespoň z jedné věci. Na ničem jiném nezáleží. Může to být láska, ale nemusí a velmi pravděpodobně ani nebude. Pro Bukowskih...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Faktótum


DVD a Blu-ray filmu Faktótum

Zatím nevyšlo.


Související články

29.6.2009 20:42 Televizní Tipy 29.6. - 5.7. 2009 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.