Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (127)
Plakát k filmu Eragon

Eragon /2006

Režie: Stefen Fangmeier

Hrají: Edward Speleers, Djimon Hounsou, Jeremy Irons, John Malkovich

Česká premiéra: 14.12.2006

USA premiéra: 15.12.2006

Na DVD od: 7.5.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Eragon

Největší literární kasaštyk posledních let se nejmenuje Harry Potter (ten už má přeci jenom pár letokruhů na kontě), ale Eragon - dračí sága, která vás obejme, hned jak nalistujete první řádky. Patnáctiletý Christopher Paolini měl zkrátka načteno, když zasedl k psacímu stroji a ve své vlastní fantasy (jistě není náhodou, že hlavnímu hrdinovi je též patnáct) chytře využil většinu existujících archetypů v moderně pojatém příběhu. Někteří kritici poukazují na to, že knížka občas až příliš prozrazuje věk svého autora, ale Paoliniho styl si rychle našel fanoušky. Za první rok se prodalo milion kusů a mladík se rázem dostal do zaměřovače Hollywoodu. Ještě než vyšla další kniha z magického světa jménem Alagaesia, byl Paolini v náruči Foxů a nechal si podepsat šestimístný šek. Na dvacetiletého klučinu to není špatné resumé a stačí nahlédnout hlouběji a zjistíte, že jeho rodiče jsou rozenými manažery. Jejich synek studoval v domácím prostředí, už v patnácti dálkově vychodil střední školu a v patnácti začal psát Eragona. Rodiče z našetřených peněz sami sponzorovali vydání knihy a dnes už přehazují bankovky vidlemi. Americký sen.

Ale zpátky k ději a filmu. Eragon je patnáctiletý farmářský synek, který jednoho dne v lese objeví hladký modrý kámen. Tajně doufá, že za něj nakoupí jídlo pro rodinu, ale z šutru se najednou vyklube drak (smůla). Eragon se s tím tak nějak smíří a udělá dobře, protože maník s vychovaným drakem se může hodit, zvlášť když zemi napadne barbarský král bůhvíodkud a začne si dělat nároky na trůn. Knihu jsem nečetl, ale už na prvním obrázku mě zaujalo, že se konečně ve fantasy udělalo místo pro naštvaný negry (Djimon Hounsou promine, ale o tahle slova si jeho výraz na obrázku říká) a rudovlasý albíny (zdravíme Roberta Carlylea). Jeremy Irons má navíc slušnou šanci, že si konečně zahraje v dobrém fantasy filmu (na Dračí doupě bychom rádi všichni zapomněli, druhý díl bohužel nedávno otevřel staré rány). Foxové však zatím šampaňské neotevírají. Dali filmu do vínku solidní rozpočet 100 milionů, ale za kameru posadili debutanta Stefena Fangmeiera. Pokud je vám jeho jméno povědomé, vězte, že jde o jednoho z hlavních mágů ILM, jehož zásluhy sahají až k Terminátorovi 2. Podobně "sucho" bude i před kamerou - Irons, Carlyle a Hounsou nepatří mezi celebrity a Eragona si zahraje nováček Edward Speleers, jehož produkce vybrala ze 180 tisíc uchazečů. Doplní je John Malkovich v roli krále. Všechno je to tedy hodně komorní a tak nezbývá než čekat na první ukázku, která film rámcově zařadí. Datum premiéry (15. prosince 2006) však slibuje velké věci.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Eragon

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Eragon

Nazdar holky a kluci. Dneska jsme se tu sešli, abychom si vyprávěli o dracích, elfech a temné chamradi, která žije na velkém hradě a všem vládne krutou rukou. Všichni jste o tom četli v knížce vašeho vrstevníka a protože pánové v Hollywoodu jsou moc hodní, poslali peníze daňových poplatníků (když se nad tím zamyslíte, je to tak... daně platí každý ;) jednomu režisérovi a ten o všem natočil pěkný film. Ne, nebojte se, ten pán se nejmenuje Zdeněk Troška. Ale dost možná je to jeho vzdálený příbu...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Eragon


DVD a Blu-ray filmu Eragon

Zatím nevyšlo.


Související články

6.4.2013 12:48 Téma: Deset filmů, na které se netěšíme Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
23.8.2011 20:42 Televizní Tipy 23.8. - 29.8.2011 a MZ talk Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
27.6.2011 14:54 Televizní Tipy 28.6. - 5.7. 2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
31.8.2010 22:35 Televizní Tipy 1.9. - 5.9. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
14.6.2010 20:38 Televizní Tipy 14.6. - 20.6. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.