Enderova hra

Ender's Game

Plakát k filmu Enderova hra

Enderova hra /2013

Režie: Gavin Hood

Hrají: Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Harrison Ford, Ben Kingsley, Viola Davis

Česká premiéra: 31.10.2013

USA premiéra: 1.11.2013

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (99)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (53)

Trailer

Enderova hra: Trailer Enderova hra: Trailer Enderova hra: Trailer

Tohle začíná být až příliš povědomé. Talentovaný mladík, který musí začít využívat svůj potenciál. Stárnoucí mentor s hvězdnou tváří, jenž rozdává osudové rady jako na běžícím páse. A spousta CGI blbůstek, které snaživě zabírají místo dialogovým scénám. Už se chytáte? Ano, Enderova hra začíná připomínat letošní tragédii Po zániku Země, jejíž trailery také sázely na hlavně na opulenci a zbožňovaného pardála. Na ploše dvou minut to celé samozřejmě funguje a finální gradace v klidu zajišťuje čtvrtou hvězdu. Pokud se ale člověk snaží hledět trochu dál, máme tu další ošemetný projekt, kterému člověk těžko uvěří rozpočet 110 milionů dolarů. OK, je tam Hugo, Han Solo a spóóóusta lodiček z jedniček a nul. Ani jednoho z toho ale zdaleka není příslib napínavé a inteligentní sci-fi podívané, jakou by měli od Enderovy hry čekat nejen fandové žánru a předlohy.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (126)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (80)

Teaser

Enderova hra: Teaser Enderova hra: Teaser Enderova hra: Teaser

Působivé. Obzvlášť na studio, které si pod náctiletou žánrovkou představuje upíří hrátky toho nejtuctovějšího kalibru. Asi netřeba připomínat, že je Enderova hra totální sci-fi klasikou. Její adaptace každopádně vykračuje tou správnou nohou, protože ji Summit balí do tronovského hávu a přihazuje stále svěžího Harrisona Forda, pod jehož voice-overem se stihne vystřídat slušná řada moc pěkných záběrů. O prodání vizuálu tu jde pochopitelně až v první řadě. Potěší ale i nebravíčkovské obsazení a soustřednější pojetí, které dává prvním dvou minutám příjemnou kompaktnost. A navnadí přesně natolik, abyste se pomalu začali těšit na plnokrevný trailer. Jediný problém? Ano, pořád je to těžce dialogová sci-fi, kterou napsal a režíroval Gavin Hood, kterému po mdlém dramatu Odvlečen a uberděsné Wolvieho sólovce věříme... zhruba stejně jako smrtonosnému Johnu Mooreovi.


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.