Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (65)
Plakát k filmu Elysium

Elysium /2013

Režie: Neill Blomkamp

Hrají: Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley, Alice Braga, Wagner Moura

Česká premiéra: 29.8.2013

USA premiéra: 9.8.2013

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Elysium

V kostce: "Levičácká pohádka o hodných chlápcích ze slumu, kteří se snaží svrhnou orbitální buržoazii. Naštěstí je zabalená do promakaných sci-fi kulis a napumpovaná krvavou akcí. S promyšlenějším příběhem a lépe napsanými postavami by měla šanci stát se žánrovou klasikou."

Galerie obrázků filmu Elysium


Recenze filmu Elysium

Každý správný levičák (nevyjímaje rozmazlence z Evropy či Severní Ameriky) dobře ví, že bohatí lidé jsou špatní, svůj majetek vysáli z utlačované dělnické třídy, a když jim proletariát to jmění násilím sebere a buržuje uškrtí jejich drahými kravatami, svět bude lepším místem. Očividně si to myslí i Neill Blomkamp. Zatímco Distrikt 9 měl různé sociální, společenské a etnické přesahy, Elysium je ideově pouze naivní pohádkou o ušmudlaných sympaťácích z pozemského slumu, kteří se snaží dostat na ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Elysium


DVD a Blu-ray filmu Elysium

Zatím nevyšlo.


Související články

22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
13.3.2015 19:50 NEJ roku 2014: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 61 příspěvků
11.3.2015 19:00 Na co do kina: 10 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
10.3.2015 09:00 První dojmy: Chappie Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
9.3.2015 07:52 Chappie a Vince Vaughn selhali, Sniper je králem Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Neil Blomkamp dokázal se svým malým sci-fi bez hereckých hvězd District 9 usadit snad úplně každého. A navíc vydělal dost peněz na to, aby si do svého nového projektu mohl pozvat ty největší hvězdy a ještě mu zbylo pár desítek milionů dolarů na triky a podobné šaškárny. Elysium bude stejně jako District 9 sci-fi, ale i tentokrát by to mělo být něco malinko víc než jen efektní podívaná, Blomkamp totiž zase hodlá zaměstnat i naše mozky. Zápletku sice zatím neznáme nijak detailně, ale podle všeho bychom se měli podívat do roku 2159, kdy je lidstvo rozděleno na dvě skupiny - bohatí žijí v luxusní vesmírné stanici, zatímco chudí třou bídu na zdevastované matičce Zemi. Chudí pochopitelně nemají přístup do bydliště bohatých, což by ale mohl změnit do kouta zatlačený zlodějíček, které si zahraje Matt Damon. Společně s ním se na plátně objeví herecké jistoty Jodie Foster nebo Sharlto Copley, Wagner Moura z jihoamerické pecky Elitní jednotka se pak pokusí dostat blíž k Hollywoodu. A pokud tvůrci nekecají, opět by se u toho měl tak trošku řešit rasismus a xenofobie. Každopádně inteligentních sci-fi filmů je pořád málo, tak snad to vyjde stejně jako minule.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.