Elitní jednotka

Tropa de Elite

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Elitní jednotka

Elitní jednotka /2007

Režie: José Padilha

Hrají: Wagner Moura, Caio Junqueira, André Ramiro, Maria Riberio, Fernanda Machado

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 19.9.2008

Na DVD od: 24.11.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Elitní jednotka

V kostce: "Rio de Janeiro je plné naštvaných drogových dealerů a gangů. A než přijede na návštěvu papež, je nutné je dostat z ulic. Elitní jednotka BOPE se toho ráda ujme. Velmi působivé a skvěle natočené akční drama o tom, že život v Brazílii se ani zdaleka nepodobá idylce. Audiovizuální a atmosférická bomba má však problém s možná až příliš radikálními myšlenkami ve scénáři. "

Galerie obrázků filmu Elitní jednotka


Recenze filmu Elitní jednotka

Brazílie, tak, jak ji propagují cestovní kanceláře, je země plná slunce, nekonečných pláží, parádně vyhřátého oceánů, dívek v bikinách a roztančené nálady. Jsou však i věci, které vám cestovky zatají. Například, že existují části města, kam byste po setmění neměli chodit. A dokonce i části města, kam byste neměli chodit vůbec. Rio de Janeiro je přesně takovým tím rájem na první pohled, který však v sobě skrývá místo, které spíš než položku z katalogů Čedoku připomíná válečnou zónu. Policie se...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Elitní jednotka

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Elitní jednotka

Zatím nevyšlo.


Související články

19.2.2017 18:45 Batman, Grey a Wick drží kasu! Verbinski vyhořel Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
22.7.2016 10:09 Téma: Stíhačky z Top Gunu pořád vládnou nebesům Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
8.7.2016 12:00 6 nových fotek ze Suicide Squad Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
20.6.2016 15:45 12 nových plakátů Suicide Squad Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
18.6.2016 21:00 Nový plakát Suicide Squad Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Česká URNA by se vedle nich klepala strachy. Proto jsou také posíláni jen do extrémně nebezpečných situací. Řeč je o BOPE (Batalho de Operaçes Policiais Especiais), poslední státní orgán, na který se Rio de Janeiro obrátí, když v jeho ulicích zavládne chaos. BOPE operují hlavně v chudinských čtvrtích Ria, v ghettech, kde by za normálních okolností nevkročila ani T-X s plně nabitou baterkou. Už to napovídá, že od Tropa de Elite nemůžete očekávat žádný čajíček, tohle kruté drama podle skutečných událostí vám skoro jistě vytře bulvy. Jako diváci do ní přicházíme v okamžik, kdy jí opouští dlouhodobý člen, který za sebe musí najít náhradu. Do oka mu padne dlouholetý kamarád, asi jediný člověk na světě, na kterého se může spolehnout, že nepodlehne korupčním praktikám. Společně s nimi prožijeme několik dní, kdy se bude nový člen zaučovat a během nich poznáme, co je to pouliční peklo. Po tomhle filmu už se nebudeme bát ani mezi žižkovskými Italy;).
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.