Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu El Paso

El Paso /2009

Režie: Zdeněk Tyc

Hrají: David Prachař, Linda Rybová, Irena Horváthová, Vladimír Javorský, Igor Chmela

Česká premiéra: 19.3.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu El Paso

V kostce: "Matka sedmi dětí se po smrti manžela ocitne v ubytovně pro neplatiče. Má jeden zásadní problém – je Romka jako poleno a úřady jí to patřičně solí a pepří. Tycův film naopak zase trochu sladí, ale únosně. Prolíná se v něm dokumentární obraz skutečné události a poselství o smíření a toleranci k menšinám. Navzdory tomu, že dialogy o obecných problémech lidských občas zaskřípou a autenticita v souboji s angažovaností pokulhává, El Paso úspěšně vyjede i závěrečné stoupání a spustí se do světlejších zítřků české kinematografie."

Galerie obrázků filmu El Paso


Recenze filmu El Paso

Z určitého pohledu si Zdeněk Tyc pro své El Paso nemohl přát lepší načasování. Romská problematika se vyhrocuje. Novináři se předhánějí v šokujících reportážích z holobytů, politici, zdá se, budou muset na čas povinně opustit své přepychové mansardy a zkusit žít na hromadě odpadků, aby občan viděl, že se něco dělá. Pátá cenová ze Severních Čech je prostě in. Z určitého pohledu si však El Paso nemohlo vybrat dobu horší – protože všechny podobné mediální kampaně se obvykle rychle přeženou a na ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu El Paso

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu El Paso

Zatím nevyšlo.


Související články

Nenalezeny žádné související články.


Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Film s romskou tématikou má už teď jedno jisté. Davy na něj chodit nebudou. V době, kdy má k problému s menšinami co říct úplně každý a policie má dost problémů s tím, aby se z Litvínova nestala válečná zóna, zkrátka tohle téma není příliš atraktivní. Zdeněk Tyc ale natočil před pár lety Smrady a jeho film o tom, jak se rodina stará o dva adoptované romské kluky, byl velmi dobrý. Ve své novince El Paso Tyc vypráví příběh romské ženy Věry, která má na starost sedm dětí a po náhlé smrti manžela zjišťuje, že proti ní stojí prakticky úplně všichni. Úřady celou rodinu vystěhují na okraj města, kde jsou životní podmínky velmi špatné, a navíc se pokouší Věře odebrat děti. Mladá advokátka, která si vezme problém na starost, zpočátku považuje celou záležitost jen za šanci dostat se nahoru, brzy ale zjišťuje, že romský svět je o dost jiný, než si původně myslela. Smradi ukázali, že Zdeněk Tyc umí citlivě vyprávět o problémech, o nichž lidé dost často vůbec nechtějí slyšet. Zopakovat úspěch předchozího filmu však bude nejspíš poměrně složité.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.