Dveře dokořán

Breaking and Entering

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Dveře dokořán

Dveře dokořán /2006

Režie: Anthony Minghella

Hrají: Jude Law, Juliette Binoche, Robin Wright-Penn, Ray Winstone, Martin Freeman

Česká premiéra: 25.1.2007

USA premiéra: 15.12.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dveře dokořán

Vracejí se nejen dobří holubi, ale i režiséři, jež jde počastovat stejným přídavným jménem. Anthony Minghella patří mezi ně. I když pravda, někteří mu vytýkají, že se s posledními filmy stává čím dál líbivějším a vymydlenějším. Jinými slovy: i když jsou jeho příběhy značně vyhrocené, nelze se v nich dopídit něčeho opravdu "dirty", nějaké špinavé emoce, něčeho, co by vás opravdu šokovalo a dlouho to ve vás rezonovalo či vás znejisťovalo. Tak alespoň dí někteří z kritické a divácké obce. Na druhou stranu, pro některé jsou i scény typu "Natalie Portman s dítětem" z Návrat do Cold Mountain či "Matt Damon na loďce, třímající v ruce pádlo" z Talentovaného pana Ripleyho až až. Tři roky po Návratu z Cold Mountain přichází Minghella s příběhem z vlastního pera, v němž retročasy vystřídala žhavá současnost. Lokace: King's Cross, Londýn. Společenská vrstva: vyšší střední i nízká. Film se točí kolem architekta Willa (Jude Law), jemuž se kdosi vloupá do kanceláře a podle indícií se jedná o výtečníka z muslimské minority. S tím, jak se naruší tenká slupka Willova pocitu bezpečí, je najednou nucen přehodnotit celý svůj život. A že je za ta léta, kdy žil jen povrchně a čistě pro svou práci, co přehodnocovat... Celá situace je však ještě o to pikantnější, že se zamiluje do matky mladistvého zloděje.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Dveře dokořán

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Dveře dokořán

Občas mám takový zvláštní pocit ze svého okolí. Filmařská legenda, která sype jeden oscarový film za druhým, má v očích spousty už nadosmrti předplacenou věčnou slávu. A i kdyby natočila homevideo ze své dovolené v dolech na Ukrajině, bylo by to „boží“. Vidíme to asi nejvíc u Martina Scorseseho, jehož veskrzá divná Skrytá identita to dotáhla až na práh předávání zlatých plešounů. Proto mám radost, že se věci občas srovnají do normálu. Anthony Minghella, většinou podobně onanisticky hypeovaný ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dveře dokořán


DVD a Blu-ray filmu Dveře dokořán

Zatím nevyšlo.


Související články

7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
30.12.2016 09:49 Tvůrci La La Landu míří do vesmíru Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
6.12.2016 03:45 VIDEO: První 3 klipy z Rogue One: Star Wars Story Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
23.7.2016 12:00 Téma: TOP 11 hororových historek z natáčení Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
22.7.2016 10:09 Téma: Stíhačky z Top Gunu pořád vládnou nebesům Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.