Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Dvanáct

Dvanáct /2007

Režie: Nikita Michalkov

Hrají: Sergei Makovetsky, Sergei Garmash, Aleksei Petrenko, Yuri Stoyanov, Sergei Gazarov

Česká premiéra: 4.9.2008

USA premiéra: 4.3.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dvanáct

V kostce: "Dvanáct porotců. Jedna zasedací místnost (provizorně tělocvična). A jednomyslné rozhodnutí o zločinu, které musí padnout a poslat jednoho chlapce buď domů nebo na doživotí. Začínáme se skóre 11x vinnen a 1x nevinnen... Nikita Michalkov v remaku původních Dvanácti rozhněvaných mužů dokazuje, že i dnes má takový film opodstatnění a může donutit k zamyšlení. Kromě toho, že je ohromně zábavný a napínavý, přestože se téměř celý odehrává v jedné místnosti."

Galerie obrázků filmu Dvanáct

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Dvanáct

Druhý remake jednoho z nejuznávanějších filmů historie (ten první má na triku režisér Vymítače ďábla, jak prozaické) klade spoustu otázek. Tak například: Je vůbec potřeba točit remake jednoho z nejuznávanějších filmů historie? Těžko bude někdy uznávanější a respektovanější, no ne? Přesto, Michalkov jako jeden z největších evropských intelektuálů současnosti (ten člověk je opravdovým ztělesněním toho, co si představím pod pojmem „charismatická klidná síla“) dokazuje, že jeho film má právo na ž...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dvanáct


DVD a Blu-ray filmu Dvanáct

Zatím nevyšlo.


Související články

16.1.2017 23:32 Affleck vyhořel, Scorsese neoslnil, oscarovky sílí Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
3.1.2017 13:00 10 nejočekávanějších filmů roku 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
18.12.2016 12:35 Víkendový výplach #380 o Rogue One a nadávání Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
13.12.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních prosincových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
10.12.2016 21:05 Rozhovor s autorem Vyšehradu Jakubem Štáfkem Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Nikita Michalkov patří mezi evropskou režisérskou špičku, ale od svého velkorozpočtového a velmi ambiciózního dramatu Lazebník sibiřský si dal devítiletou pauzu. Naštěstí během té doby evidentně nic nezapomněl, protože jeho loňský film 12 se prý opravdu hodně povedl. 12 je variací na legendární soudní drama Dvanáct rozhněvaných mužů, ve kterém skupina porotců měla v rukou osud mladíka, jenž byl obviněn z vraždy svého otce. Michalkovova verze je zdánlivě stejná. Dvanáctka mužů různého společenského postavení, životních zkušeností a charakterů musí rozhodnout o vině čí nevině čečenského chlapce obviněného z vraždy svého otčíma. Michalkov však podle všeho nechtěl natočit jen další variaci na slavné téma a obyčejný psychologický film mu nestačil. Jeho 12 je prý pohledem na současné Rusko, které hledá svoji tvář a tak nějak neví, co by vlastně mělo dělat. Režisér se nikdy nebál politických a kontroverzních témat, takže snad nemusíme mít strach, že by se film, který byl loni nominován na Oscara a letos si odvezl diváckou cenu z Karlových Varů, stal lacinou agitkou.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.