Dva dny v Paříži

2 Days in Paris

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Dva dny v Paříži

Dva dny v Paříži /2007

Režie: Julie Delpy

Hrají: Julie Delpy, Adam Goldberg, Daniel Brühl, Marie Pillet, Albert Delpy

Česká premiéra: 25.9.2008

USA premiéra: 10.8.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dva dny v Paříži

V kostce: "Dva roky vztahu vs. dva dny dovolené z pekla. Julie Delpy a Adam Goldberg hrají čertovský mariáš plný bývalých milenců, podivínských rodinných příslušníků a nesympatických Frantíků. Výsledek trochu zaostává za očekáváním, ale to už se tak stává, když chcete na fotce stát vedle největších kapacit žánru. Konverzačka je kumšt a Julie Delpy se teprve za kamerou a psacím strojem učí ovládat páčky."

Galerie obrázků filmu Dva dny v Paříži


Recenze filmu Dva dny v Paříži

"Ráda bych s tebou kamarádila, až se rozejdeme. Teda... jestli se rozejdeme. Chci říct, kdybychom se rozešli." Herečka Julie Delpy ve svém režijním debutu využívá nejen výhod domácího (francouzského) hriště, ale také zkušenosti s upovídanými filmy Richarda Linklatera. Když nemáte peníze, necháte prostě své postavy pár hodin chodit po městě a z letmo nadhozené zápletky postupně uplácáte něco magického a zároveň ze života. Zní to jednoduše, co? A přitom je to jako hledání Svatého Grálu, o nějž ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dva dny v Paříži

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Dva dny v Paříži

Zatím nevyšlo.


Související články

30.12.2016 15:06 Nejlepší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 75 příspěvků
18.12.2016 12:35 Víkendový výplach #380 o Rogue One a nadávání Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
4.10.2016 09:42 Mel Gibson znovu akční Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
8.9.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních zářijových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
20.12.2015 21:24 Star Wars zdrtily všechny rekordy. Odolá Avatar? Rubrika: Novinky Diskuze: 78 příspěvků

Na obzoru   (autor: Cival)

Dva lidé se procházejí po Paříži a klábosí. A jednoho z nich hraje Julie Delpy. Ne ne, nenechte se zmýlit, Richard Linklater si nepozval na kobereček Ethana Hawkea a neukázal nám, jak se balí šarmantní Francouzky Před polednem. To jen Julie Delpy nezapřela, kam že jí její umělecké srdéčko táhne: K minimalistickému výrazu a k obyčejným trablům obyčejného člověka, na které je jen třeba najít vhodnou filmařskou mast. Zápletka jejího druhého celovečerního filmu, k němuž si Julie tradičně napsala i vlastní scénář, si utahuje z docela čerstvého mileneckého páru. On se jmenuje Jack (Adam Goldberg), pochází z New Yorku a nechává si platit za hezky nadesignované interiéry. Jí rodiče oslovují Marion (Julie Delpy osobně), živí se jako fotografka a teď si usmyslela dovléct svého přítele do Paříže. Jen na dva dny. Po romantické pohodě v Benátkách by to mohli zvládnout. Mohli, ale nemuseli. Když se totiž na Marion začnou slétávat hejna bejvalých (á la „37? Jako v řadě?“) a náruživé rodičovstvo přeruší každou intimní chvilku, musí Jackovu paniku pochopit i zamilovaní naivkové z rodu Romea a Cyrana z Bergeracu.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.