Dreamgirls

Dreamgirls

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Dreamgirls

Dreamgirls /2006

Režie: Bill Condon

Hrají: Beyoncé Knowles, Jamie Foxx, Eddie Murphy, Danny Glover

Česká premiéra: 22.2.2007

USA premiéra: 25.12.2006

Na DVD od: 1.8.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dreamgirls

Dreamgirls jsou klasickou pohádkou ze soulově-jazzových luhů a hájů, kterou nám Amerika chce připomenout, kde to všechno začalo, kdo u toho byl a že sláva je děvečka pomíjivá. Přestože loňské velké haló kolem lehce přehypovaného Raye vyprchalo překvapivě rychle, tvůrci neúnavně dávají dohromady další a další příběhy černošských talentů, které se vlastní pílí probily na vrchol. Podobně jako Rent, i Dreamgirls mají svůj předobraz na slavných prknech na Broadwayi, oblíbenou to inspirační studnicí pro scenáristy a režiséry s tvůrčí krizí. A o čem že nám Hollywood chce povyprávět tentokrát? Byly nebyly tři černošské dívky s velkými sny, ale malými možnostmi. Psal se rok 1960 a prorazit někam na vrchol pouhým vlastním umem bylo stejně pravděpodobné jako setkání Jitky Molavcové s Ashtonem Kutcherem v rámci společného filmu. Přesto si založily skupinu s názvem The Dreamettes a obrážely talentové zkoušky po celé zemi seč jim síly stačily. A pak zasáhla slečna náhoda a zavála je do náručí šikovného producenta (v tématice sběhlý Jamie Foxx), který čirou náhodou sháněl tři slečny jako sekundární vokály pro slavného Jamese "Thundera" Earlyho (Eddie Murphy). Slovo dalo slovo, dívky prošly rukama vizážistů a mohlo se jet naostro… A vyšlo to. A jak čas ubíhal a fronty na autogramy utěšeně rostly, vykecala si skupina i vlastní show s nijak překvapivým názvem Dreams. A ta, jak už to ale obvykle bývá, udělala z kamarádek hádající se mrchy, které zjišťují, že cena za slávu je občas až příliš vysoká… Konec pohádky ;).

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Dreamgirls

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Dreamgirls

Příznivec velkolepých muzikálových čísel, zamilovaného švitoření a radosti vyjadřované pohupujícím se pozadím si nemůže dlouze vybírat. Áčkových muzikálů se rodí míň než dětí ve věznicích se zvýšenou ostrahou – snad kvůli finanční nenávratnosti která trvá minimálně do oscarového ceremoniálu. Ale spíš proto, že vyzpívané emoce už málokdy neprovází cynický úsměv. I Dreamgirls leckde narazily, protože pěje-li rozhádaná pětice „Jsme jedna rodina“, chce se rozestavit mimické svaly do zakyslé pozic...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dreamgirls


DVD a Blu-ray filmu Dreamgirls

Zatím nevyšlo.


Související články

11.11.2016 20:00 Nový plakát Krásky a zvířete Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
2.11.2016 17:00 9 nových fotek z Krásky a zvířete Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
30.9.2016 19:00 První 2 fotky z Krásky a zvířete Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
18.6.2016 12:00 Blíží se Policajt z Beverly Hills 4? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
20.4.2013 11:20 Téma: Jak si vykopat režisérský hrob Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.