Dopisy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Dopisy z Iwo Jimy

Dopisy z Iwo Jimy /2006

Režie: Clint Eastwood

Hrají: Ken Watanabe, Shido Nakamura, Tsuyoshi Ihara, Nae Yuuki, Hiroshi Watanabe

Česká premiéra: 1.3.2007

USA premiéra: 12.1.2007

Na DVD od: 12.9.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dopisy z Iwo Jimy

V kostce: "Test"

Galerie obrázků filmu Dopisy z Iwo Jimy

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Dopisy z Iwo Jimy

Projekt válečných filmů Vlajky našich otců a Dopisy z Iwodžimy od režiséra Clinta Eastwooda, pojednávajících o zásadní operaci, která vedla ke konci války v Tichomoří, nahlížené z americké i japonské perspektivy, nemá v dějinách kinematografie obdoby. A to nejen z hlediska logistického, kdy se totožný štáb bezprostředně po natočení jednoho filmu pustil do druhého, ale zejména po stránce dramatické. Nemálo problémů znamenala i jazyková bariéra, neboť 99% filmu je v japonštině. Neméně překvapiv...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dopisy z Iwo Jimy


DVD a Blu-ray filmu Dopisy z Iwo Jimy

Zatím nevyšlo.


Související články

8.7.2016 13:01 Loví Justice League další hvězdy? Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
24.5.2016 17:00 Garfield dostane další šanci Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
5.3.2016 23:00 Českého lva vyhrály Kobry a užovky Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
20.1.2016 11:42 Českým lvům vládnou Zelenka, Hádkové a... Magnusek! Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
24.9.2015 19:00 Režisérská elita #12: Guy Ritchie Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků

Na obzoru   (autor: Shushika)

Jsou fotografie, která zná celý svět. Kromě štramáckého Che Guevary,jehož už si můžeme koupit i na tričku, je v první pětce i ta z února 1945, která byla pořízena bezprostředně po jedné z nejzásadnějších a nejkrvavějších bitev v Tichomoří. Dobývání Iwo Jimy vyvrcholilo ikonickým výjevem, kdy šestice vojáků námořní pěchoty vztyčuje na hoře Suribači americkou vlajku. Foto zachycující tuto jedinečnou chvíli se stalo symbolem vítězství národa utuženého v bojích. Jakkoli to zní pateticky, tato šestice vojáků je dnes považována za zosobnění vlastnectví a pravého amerického hrdinství. Někteří z těchto vojáků však zakrátko položili své životy, aniž by jen tušili, že je těchto několik chvil učinilo nesmrtelnými. Ti, kteří přežili, se za hrdiny nikdy nepovažovali. Jejich nejniternějším cílem bylo stát v jedné řadě s ostatními bojovníky, jimž se fanfár či slávy nedostalo. Kniha Flags of Our Fathers vzešla z per Jamese Bradleyho a Rona Powerse, kteří zaznamenávají historii bitvy o Iwo Jimu a popisují osudy šestice vojáků a některých jejich spolubojovníků z roty Easy Company (mj. stejný název jako u Bratrstva neohrožených). Bradleyho otec, John “Doc” Bradley, je jedním z vojáků zachycených na snímku, ale sám autor knihy až do otcovy smrti v roce 1994 neznal plné pozadí jeho válečné zkušenosti. Zfilmování příběhu jedné fotografie ujal Clint Eastwood, držitel Oscara za Million Dollar Baby a Nesmiřitelní, spoluprodukuje držitel Oscara Steven Spielberg (Zachraňte vojína Ryana), scénář napsali William Broyles jr. (scénář Mariňák) a Paul Haggis (scénář Million Dollar Baby a Crash), mezi herci je dobrý tucet hvězd na vzestupu. Zajímavostí je, že bezprostředně (konkrétně v prosinci 2006) po Flags of Our Fathers jde do kin Eastwoodův hraný snímek Letters from Iwo Jima (původní pracovní název byl Red Sun, Black Sand a ještě předtím Lamps Before the Wind) z pera Paul Haggise a Iris Yamashita, který vypráví o dobývání Iwo Jimy z perspektivy japonské strany. Ve filmu se po vzoru Gibsonových filmů Umučení Krista a Apocalypto má mluvit pouze původním jazykem, tedy japonsky. Doufejme, že tento drobný zádrhel nebude pro tradičně líné Yankees kamenem úrazu a tudíž znamenat komerční katastrofu. Mimochodem, pro doplnění informací o Iwo Jimě doporučuji velmi zajímavé dokumenty Jak se točí válka a Cena míru, které byly součástí speciální edice Zachraňte vojína Ryana.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.