Dobrý ročník

A Good Year

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Dobrý ročník

Dobrý ročník /2006

Režie: Ridley Scott

Hrají: Russell Crowe, Mitchell Mullen, Marion Cotillard, Albert Finney, Tom Hollander

Česká premiéra: 7.12.2006

USA premiéra: 10.11.2006

Na DVD od: 21.5.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dobrý ročník

Kdo by to čekal, že Ridley Scott zařadí po křížové výpravě do země zrodu křesťanské civilizace zpátečku a místo původně plánovaného Tripolisu se pustí na půdu, která je naprosto nemilitantní a useknutou/ustřelenou ruku aby v ní pohledal. Doufejme však, že Ridley pod tlakem kritiky rytířských výbojů do budoucna na své hrdinské příběhy nezanevře. Téma A Good Year prozatím vypadá naprosto nescottovsky a v jeho filmografii se zřejmě bude vyjímat stejně jako Švindlíři obložení Gladiátorem a Královstvím nebeským, ale dozajista se nemusíme bát, že bude chybět vizuální cítění. To se prostě odnaučit nedá. A Good Year nás zavádí na jeden vinohrad, který neúspěšný londýnský bankéř Max Skinner (Russell Crowe) zdědí po svém strýci Henrym (Albert Finney). Takové příjemné věci se občas stávají – pokud ovšem jejich příjemnost nahlížíme jen skrze rubínový mok podávaný v pozdním odpoledni v kruhu přátel, dřina při práci na vinici je věc druhá. Původní Maxův plán zněl "zkontroluj a prodej". Jenže hned nabral trhliny. Vzpomínky na nevinné dětství, opojná krása večerů v Provence a půvabná Fanny (Marion Cotillard) nabídnutá přímo do náruče povážlivě pohnou Maxovými zájmy. Zbavit se totiž části sebe sama i vyhlídek na pravidelnou výměnu genetických informací se ztepilou Galkou, to chce velkou porci odříkání (nebo hlouposti). Každopádně je zaděláno na dobrý rok. Vítej, Ridley!

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Dobrý ročník

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Dobrý ročník

Když nám trailer na Dobrý ročník oznámil, že si vizionář Ridley Scott bere zase jednou placené volno, mé tehdejší rozpoložení by se dalo vetknout pod výraz „krajní znechucení“. Roztomilých vyprávěnek, které sešily desítky klišé a vydaly je za příběh, máme v distribučním kalendáři i tak dostatek. Proč by se jimi měla zaobírat i živoucí legenda filmové režie? Proč by měla ztrácet čas hodnými filmy, které potěší, zvednou náladu a naplní svou úlohu sladkého bonbónku pro jednu sezónu? Inu, proto...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dobrý ročník


DVD a Blu-ray filmu Dobrý ročník

Zatím nevyšlo.


Související články

31.1.2017 20:04 TOP 11: Nejpohodovější písničkové soundtracky Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
11.1.2017 13:45 Na co do kina: 10 originálních lednových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
10.1.2017 10:05 Gangsterská rodinná jízda Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
9.1.2017 14:13 Dva drsňáci proti jihoamerickým gangům Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
7.1.2017 19:14 První dojmy: Gangsterka Pod rouškou noci Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.