DOA: Na život a na smrt

DOA: Dead or Alive

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu DOA: Na život a na smrt

DOA: Na život a na smrt /2006

Režie: Corey Yuen

Hrají: Jaime Pressly, Holly Valance, Devon Aoki, Sarah Carter, Ngai Sing, Kane Kosugi

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 15.6.2007

Na DVD od: 19.6.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu DOA: Na život a na smrt

Předem bych chtěl zdůraznit, že tenhle film nemá nic společného s Miikeho filmovou sérií Dead or Alive (proto je v úvodu pro jistotu nejdřív zkratka a pak teprve název ;). Jedná se o další herní adaptaci. Série mlátiček od Tecma se vždycky držela ve stínu Tekkena nebo Mortal Kombatu (mluvíme teď o jeho 3D regeneraci na konzolích), ale měla tuhý kořínek a nevzdávala se. Tecmo se zdatně probojovalo i na nextgen konzole (Dead or Alive 4 se objeví na XBox 360) a i když zřejmě po stránce bojového systému nedožene konkurenci, nabídne svoje trumfová esa - maximálně rozbitné arény, po kterých se dá cestovat všemi směry a především převahu ženských bojovnic s vyvinutými vnady. Tohle ostatně zabírá už od dob sexy archeoložky Lary Croft a Tecmo to v posledních dílech DoD dovedlo do zrůdné dokonalosti. A protože se po vzoru Lary některé z bojovnic objevily i v neherních magazínech, začali se o celou legraci zajímat v Hollywoodu. To je ale pořád ještě lepší, než kdyby hlavounům z Tecma zavolal někdo s německou volačkou... tím spíš, že v Constantin Films evidentně věděli za kým mají běžet. Snímek hodili na krk Coreymu Yuenovi, slavnému hongkongskému choreografovi, který spolurežíroval např. oba Kurýry a má na svědomí spoustu asijských vypalovaček s Jetem Li. Do karet mu ale především hraje slabost pro ženské bojovnice, kdo viděl Smrtící andílky (So Close), ten má zřejmě jasno a předem může odhadnout, jak bude Dead or Alive vypadat. Chmury do duše vám sice přicouvají s prvním pohledem do obsazení, ve kterém se to jen hemží americkými béčkovými herečkami, které správně provedenou otočku viděly tak maximálně na plakátu s Jackiem Chanem, ale stačí otevřít i druhé oko a uvidíte pár o dost sympatičtějších bijců, kteří by měli zajistit akčním scénám potřebnou šťávu.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu DOA: Na život a na smrt

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu DOA: Na život a na smrt

Přibližně každý jeden a půltý čtenář MovieZone si po zhlédnutí traileru k Dead or Alive řekl: "To zas bude ptákovina". Videoherní adaptace populární konzolové mlátičky z dílny Coreyho Yuena (spolurežie Kurýrů a spousta kvalitních hongkongských fláků s Jetem) se za svůj prostoduchý původ nijak nestydí. Jestli si o Charlieho andílcích myslíte, že je to demence nejvyššího kalibru, zahalená do pestrých barviček a půvabných křivek hlavních představitelek, pak byste se asi DoA měli vyhnout, protože...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu DOA: Na život a na smrt


DVD a Blu-ray filmu DOA: Na život a na smrt

Zatím nevyšlo.


Související články

31.12.2017 20:04 TOP 11: Nejpohodovější písničkové soundtracky Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
25.3.2017 12:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.