Dlouhá cesta dolů

A Long Way Down

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Dlouhá cesta dolů

Dlouhá cesta dolů /2013

Režie: Pascal Chaumeil

Hrají: Rosamund Pike, Pierce Brosnan, Sam Neill, Toni Collette, Aaron Paul

Česká premiéra: 10.4.2014

USA premiéra: 20.9.2013

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dlouhá cesta dolů

V kostce: "Pascal Chaumeil tentokrát neklame a neláme srdce, ale mozek. Jeho sebevražedná feel-good dramedie je velmi hloupá na všech možných úrovních, především ve vykreslení ztrápených postav a jejich vztahů. Ne všechny životní situace jde řešit s úsměvem. Nemluvím tu o nemožnosti dojít k něčemu pozitivnímu, opustit bezpečné vody chození kolem horké kaše by ale byla slušnost."

Galerie obrázků filmu Dlouhá cesta dolů


Recenze filmu Dlouhá cesta dolů

Čtyři lidi si jednoho Silvestra chtějí zahrát na Vočka Szyzlaka a ukončit své věčné trápení. Prominentní ztroskotanec (Pierce Brosnan), teenagerka v depresi (Imogen Poots), zoufalá matka postiženého dítěte (Toni Collette) a floutek, co má nejspíš rakovinu mozku (Aaron Paul). Jenže si vybrali stejnou střechu stejného věžáku ve stejnou chvíli, takže jejich plán přinejmenším ztratil dostatečnou intimitu. Nakonec se tedy nezabijí a raději se dohodnou, že do dalšího „velkého dne sebevrahů“, tedy s...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dlouhá cesta dolů

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Dlouhá cesta dolů

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2017 17:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 18:00 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
19.2.2017 18:45 Batman, Grey a Wick drží kasu! Verbinski vyhořel Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Romány Nicka Hornbyho jsou díky tomu, že se na ně často obrací i Hollywood, známy i nečtenářům. Filmového zpracování se dočkaly Všechny moje lásky, Fever Pitch a Jak na věc. Teď se mezi ně zařadí také Dlouhá cesta dolů. Román, a tedy i filmová adaptace, vypráví o čtyřech sebevrazích, kteří se sejdou na Nový rok a společnými silami se vzájemně dostanou z problémů. Jako zápletka to nezní kdovíjak atraktivně, podle nástřelu ale Hornbyho nemá smysl soudit. Filmové verze příběhu se zhostil Pascal Chaumeil, člověk, jehož filmy sice neznáte, s jeho prací jste se ale setkali. Dělal totiž režiséra druhého štábu u Leona, Johanky z Arku nebo dokonce u Pátého elementu. Nějak ty zkušenosti tedy nabral. Uvidíme, jak je zúrokuje. Pod jeho dohledem se každopádně znovu sejdou Pierce Brosnan a Rosamund Pike. Už jen proto bude A Long Way Down bezesporu zajímavé.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.