District 9

District 9

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (23)
Plakát k filmu District 9

District 9 /2009

Režie: Neill Blomkamp

Hrají: William Allen Young, Robert Hobbs, Jason Cope, Sharlto Copley, Kenneth Nkosi

Česká premiéra: 17.9.2009

USA premiéra: 14.8.2009

Na DVD od: 9.8.2010

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu District 9

V kostce: "Ve slumu na okraji Johannesburgu žije 1,8 milionu mimozemšťanů, takzvaných kreveťáků. I když nějak zásadně neotravují, člověčenstvo netolerantní k jinakosti si žádá razantní řešení a přestěhování vetřevších se cizinců do speciálního tábora. Přesun řídí úředník Wikus. A právě pro něj se záhy změní v noční můru. Nebo splněný sen? Paradokumentárně pojatá sci-fi se i při minimálním rozpočtu překlopí zhruba v polovině v nadupanou akční řežbu, která oslňuje formou a ruší klopýtavým scénářem. V kině každopádně nutné vidět. A pokud selže Avatar, pak jde o sci-fi roku."

Galerie obrázků filmu District 9


Recenze filmu District 9

Vždycky jsme si přáli, aby jednou vznikl film jako District 9. Levná sci-fi devětadvacetiletého jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa je až dojemnou připomínkou toho, že kreativita, filmařská zručnost a originální uvažování zmůže víc než rozpočet. I za desetinu nákladů na takové Quantum of Solace se dá pořídit rozmáchlý biják s kupou akce, hromadou trikových atrakcí a s širým prostorem pro zasazovaní do kontextů. Můžete řvát, že je to cool, ale můžete i sepisovat intelektuální pojednání o t...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu District 9


DVD a Blu-ray filmu District 9

Zatím nevyšlo.


Související články

12.11.2015 10:03 Místo Vetřelce nová sci-fi Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
16.8.2015 12:33 Víkendový výplach #310 o Arnoldovi a Minas Tirith Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
10.3.2015 09:00 První dojmy: Chappie Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
9.3.2015 07:52 Chappie a Vince Vaughn selhali, Sniper je králem Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
7.3.2015 14:00 Jak to vypadá s Districtem 10? Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Asi před rokem žila celá MovieZone z vtipů okolo Neilla Blomkampa. Nikdo totiž netušil, kdo to je, ale Peter Jackson se rozhodl nechat ho režírovat adaptaci počítačové hry za stovky milionů dolarů Halo. Blomkamp – do té doby naprosto neznámý člověk, který nebyl podepsán pod ničím, co by stálo za řeč – se zkrátka jevil jako vtip. Jackson to však jako vtip nemyslel a téměř se mu podařilo celou věc dotáhnout do konce. Blomkamp totiž pro něj scifi režíruje, Halo to však není. O District 9 toho v podstatě nikdo moc neví. Příběh by měl vyprávět o mimozemské rase, která je nucena žít na Zemi v podmínkách, které by lidskými nenazval ani ten největší optimista. Jednoho dne však tihle mimožemšťané zjistí, že mají nečekanou podporu ve vládním agentovi, jenž byl vystaven jejich biotechnologii. Co bude následovat nikdo netuší. Možná nás čeká scifi boj o nadvládu na planetou, možná se bude situace politicky řešit a možná se bude kecat a kecat. Herecké obsazení nenabízí jediné známější jméno a pokud Jackson nemá v rukávu nějaké eso, možná bude v létě litovat, že dal Blomkampovi šanci. Trailer napoví, co máme očekávat.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.