Denní hlídka

Day Watch

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (21)
Plakát k filmu Denní hlídka

Denní hlídka /2006

Režie: Timur Bekmambetov

Hrají: Konstantin Khabensky, Aleksei Chadov, Yuri Kutsenko, Vladimir Menshov

Česká premiéra: 6.9.2007

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Denní hlídka

Ruský import strikes back! Noční hlídka měla sice v českých kinech premiéru teprve nedávno, na undergroundové scéně šlo však o obehranou desku - všichni věděli o "převratných" trikových sekvencích, odvážném skoku ruských filmařů do fantasy/sci-fi žánru a když se vydali do obchodů hledat paperbackovou předlohu, zjistili konečně, že mají co dělat s trilogií a že Timur (Bekmambetov) a jeho parta vesele točí další díl, aby fanouškům vyvrátili všechny pochyby a zalátali díry ve scénáři. U nás v redakci se "ruský Matrix" příliš neujal a už ono pojmenování, které jsem právě použil, nám trochu zvedá mandle, stejně jako vynášení triků do nebes. Nikdo však zřejmě nepopře, že Noční hlídka má svoje kouzlo a hloubí v evropské kinematografii nové cestičky. Už díky tomu by člověk měl dát jejímu pokračování šanci. Fandové doufají, že to bude lepší než poprvé, kritika to vidí jako šanci k tomu, aby film definitivně potopila. Denní hlídka (anebo také Noční hlídka 2: Křída osudu) rozvíjí osudy hrdinů prvního filmu. Zásahne do nich razantním způsobem láska, ale také ona potitulková křída osudu. Jedná se o magickou věcičku, kterou lze přepsat historii. Poté co se na konci jedničky hlavní hrdina dozvěděl pravdu o svém synovi, bude teď chtít křídu najít a historii trochu pozměnit. Film se od knihy v některých místech dost liší, úplně vypuštěna byla např. pražská pasáž (setkání v hospodě U černého orla), snímek se tedy opět odehrává výhradně v Moskvě, tentokrát pro změnu převážně ve dne. Producenti uvolnili na film o nějaký ten dolar víc, Bekmambetov však pro dvojku připravil tak náročné trikové scény, že nelze čekat další revoluci. Do kvalit Lucasovy ILM tu ještě pár kroků chybí (hlavně co se týče koherence některých trikových scén), ale podle prvních ukázek nás opět čeká zajímavý zážitek.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Denní hlídka

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Denní hlídka

Kolem Bekmambetova a jeho Noční hlídky byl před třemi lety pěkný humbuk. Z části zasloužený, z části trochu přehnaný. Zasloužený zcela jistě proto, že na ruské půdě za směšný peníz natočil (hyper)akční fantasy podívanou, jakou mu můžou leckteří hollywoodští tvůrci s bezednými peněženkami závidět. Trochu přehnaný proto, jaká nechutná vykrádačka Noční Hlídka vlastně byla. Jistě, film je podle knižní předlohy a inspirací v kultovních dílech se chlubí, místo toho, aby je pokrytecky zametal pod ko...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Denní hlídka


DVD a Blu-ray filmu Denní hlídka

Zatím nevyšlo.


Související články

26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
19.3.2017 12:30 Víkendový výplach #393 o záporácích a Iron Manovi Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 270 příspěvků
12.3.2017 11:48 Víkendový výplach #392 o hláškách a Reevesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
10.3.2017 21:00 Pokračování Avatara se znovu odkládá Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.