Den zrady

The Ides of March

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)
Plakát k filmu Den zrady

Den zrady /2011

Režie: George Clooney

Hrají: George Clooney, Ryan Gosling, Eva Rachel Wood, Marisa Tomei, Philip Seymour Hoffman

Česká premiéra: 9.2.2012

USA premiéra: 7.10.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Den zrady

V kostce: "Stephen Meyers (Gosling) je mužem č.2 ve volebním týmu demokratického kandidáta na amerického prezidenta, Mikea Morrise (Clooney). Je spokojený, motivovaný... až do dne, kdy dostane nabídku z konkurenčního týmu, která se nedá odmítnout. Další z Clooneyho "politických filmů", kterými mapuje nástrahy demokratického zřízení, klade mj. otázku: Víme, koho si volíme? Civilní, skvěle zahraný i režírovaný pokus vyrovnat se s politickou realitou."

Galerie obrázků filmu Den zrady


Recenze filmu Den zrady

O rozporu slibů a politické praxe si neděláme iluze a paradoxně na něj zapomínáme jen před volbami, kdy jsme přece jen ochotni uvěřit, že “známé firmy” prošly zásadní proměnou a nezkažení nováčci použijí to největší koště... a svět bude zase lepší místo. Pohled George Clooneyho do zákulisí amerických primárek, z nichž má vzejít demokratický kandidát na budoucího prezidenta, má sice jednoduchý příběh (jediná možná komplikace souvisí s odlišností volebního systému), ale zároveň nenabízí jednodu...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Den zrady


DVD a Blu-ray filmu Den zrady

Zatím nevyšlo.


Související články

17.11.2015 10:10 Memento čeká remake Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
2.2.2015 19:00 VIDEO: Pocta Philipu Seymouru Hoffmanovi Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
11.3.2014 19:00 První zahraniční reakce: Kapitán Amerika 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 56 příspěvků
22.11.2012 13:30 Argo: Představujeme nového Afflecka Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
27.2.2012 01:34 84. Oscaři - The Artist filmem roku! Rubrika: Novinky Diskuze: 67 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

George Clooney se s tím nepáře. Bez problémů stačí stříhat komerční jistoty s ambicióznějšími filmy, na které si normální diváci cestu příliš často nenajdou, a zároveň zvládá i režírovat. A dobře. Milujte svého zabijáka mohlo být považováno za náhodný úspěch, ale černobílé politické drama Dobrou noc a hodně štěstí dalo světu jasně najevo, že Clooneymu to za kamerou slušní stejně jako před ní. A teď se tam vrací a opět s politickým tématem. Hlavním hrdinou dramatu The Ides of March bude mladý a tak trochu naivní Stephe Myers, který se rozhodne pomáhat svému oblíbenému politikovi při kandidatuře na prezidenta. Při všem tom rovnání papírů a vyřizování telefonátů ale zjistí, že tahle branže není zdaleka tak čistá, jak si myslel a že i jeho oblíbenec je vlastně pořádná svině. Clooney si zahraje hlavní roli, ale pro jistotu se obklopil řadou opravdu vynikajících herců v čele s čím dál tím obsazovanějším Ryanem Goslingem. Krom toho spolu s Grantem Heslovem napsal i scénář, takže snad se máme na co těšit.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.