Den, kdy se zastavila Země

The Day the Earth Stood Still

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (18)
Plakát k filmu Den, kdy se zastavila Země

Den, kdy se zastavila Země /2008

Režie: Scott Derrickson

Hrají: Keanu Reeves, Jennifer Connelly, John Cleese, Kathy Bathes, Jaden Smith

Česká premiéra: 11.12.2008

USA premiéra: 12.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Den, kdy se zastavila Země

V kostce: "Mimozemšťan Klaatu dorazil do Central Parku. Chce slib od lidské rasy, že se napraví. Události ale naberou trochu nečekaný spád a Klaatu se stává štvancem, jemuž pomáhá sympatická Helen se svým synkem. Proti jsou naopak politici, armáda a nelítostný čas, který tiká ve prospěch robota Gorta, jenž může zničit celou zeměkouli... Nákladný remake obdařil režisér Scott Derrickson působivou atmosférou, zároveň se nezřekl poměrně komorní povahy celé látky (a koneckonců ani proslulé věty Klaatu barada nikto!). V jeho filmu je pořád hlavní jednoduché globální poselství - budete jej chtít za každou cenu vyměnit za akci?"

Galerie obrázků filmu Den, kdy se zastavila Země


Recenze filmu Den, kdy se zastavila Země

V roce 1951 se renomovaný režisér (a střihač Občana Kanea) Robert Wise ujal námětu, jenž vypadal jako zaměnitelná kapka v moři brakových sci-fi. Mimozemšťan Klaatu, intergalaktický pacifista v lidském těle, přijel na naši Zemi vyjednat mír. Vesmír nemohl nečinně přihlížet závodům ve zbrojení, proto na modrou planetu vyslal jednoznačné poselství, podpořené nezastavitelnou silou robota Gorta. Z jednoduché látky vznikl snímek Den, kdy se zastavila Země, jeden z pilířů moderní filmové sci-fi, jen...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Den, kdy se zastavila Země


DVD a Blu-ray filmu Den, kdy se zastavila Země

Zatím nevyšlo.


Související články

22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
20.3.2017 12:48 Monstra proti oscarové hvězdě Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 270 příspěvků
12.3.2017 11:48 Víkendový výplach #392 o hláškách a Reevesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Když je film natočen tak, aby reagoval na určitou politickou situaci, s jeho remakem to bývá dost těžké. Ačkoliv po sobě na východě stále někdo střílí, stěží by se dala situace přirovnat k II. světové válce. Právě po jejím konci, kdy bylo lidstvo ještě oprávněně paranoidní, přistála na naší planetu mimozemská loď. Nesla poselství: žijte v míru, nebo vás sprovodíme ze světa. Na její palubě přiletěl mimozemský velvyslanec Klaatu a supersilný bojový robot Gort. Právě ten měl za úkol Zemi hlídat a v případě nedodržování pravidel zlikvidovat. The Day the Earth Stood Still je dnes klasika žánru, ale také film, který by pod dnešní produkcí mohl dopadnout nechtěně vtipně. Je pravda, že některé mocnosti by takové řádné řešení potřebovaly jak sůl, takže je vždy na co navázat, The Day the Earth Stood Still ale není tak epické, jak se na první pohled zdá. Scott Derrickson by si s tím však mohl poradit, po jednom z mála současných hororu, které se povedly - V moci ďábla - , mu v tom oprávněně věříme. Navíc si sehnal povedené obsazení, v němž rozhodně překvapí Keanu Reeves jako mimozemšťan, mluví se také o možné přítomnosti Johna Cleese. The Day the Earth Stood Still jím sice nemusí být, ale je svatá pravda, že by jsme si rádi užili nějaký ten sci-fi trhák se vším všudy. Snad Derrickson přijde na ten správný recept.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.