Déjà Vu

Déjà Vu

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Déjà Vu

Déjà Vu /2006

Režie: Tony Scott

Hrají: James Caviezel, Denzel Washington, Bruce Greenwood, Adam Goldberg, Val Kilmer

Česká premiéra: 28.12.2006

USA premiéra: 22.11.2006

Na DVD od: 29.8.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Déjà Vu

Tony Scott je tvůrce, který opravdu nelení. Ještě jsme si ani pořádně nestačili užít Muže v ohni a Domino a už se na nás řítí sci-fi Déjà Vu, s nímž se prý Tony chystá lehce ukáznit. Samozřejmě jen v těch mantinelech, které mu pošesté umožní label Jerryho Bruckheimera. Takže oproti Scott Free vlastně skoro vůbec. Dodejme, že Déjà Vu je filmovým projektem, který se přes pohodový začátek málem nedostal do zdárného konce natáčení. Ne snad z nedostatku financí, ale kvůli nepřízni počasí (viz i Vodní svět a Liga výjimečných): kulisy postavené v New Orleans těžce poškodil hurikán Katrina. A tak se po několikaměsíční přestávce, kdy to s filmem vypadalo všelijak, začalo odznovu. K příběhu: v budoucnosti jsou cesty časem tam a zpět nezbytnou součástí prosazování práva. Agenti Doug Carlin (Denzel Washington) a Pryzwarra (Val Kilmer) cestují do minulosti, aby zastavili fanatického teroristu Oerstadta (James Caviezel), který chce do povětří vyhodit trajekt se stovkami lidí. Carlin se během cesty do minulosti zamiluje do tajemné ženy Claire (Paula Patton), o níž později zjistí, že má být v budoucnu na oné lodi. Co udělat, aby se Oerstadt dostal za katr a stovky lidí (plus Claire jako první) byly zachráněny? Tony má třídu, i když jsou jeho příběhy stále o tom samém. Otázkou k důkladnému zvážení je kromě lehce béčkového námětu a la Time Cop, zamýšleného komediálně-romantického žánrového ukotvení (?) i herecká sestava. Těžko kdo spočítá, pokolikáté už Washington hraje policistu. Nebude to jen vývar z minulých úspěšných rolí? A co Val Kilmer? Ten se zdá být v příběhu spíše navíc. Bude to parťák na život a na smrt a nebo někdo, kdo bude podkopávat vznešené snahy hlavní postavy? Obojí je klišé velikosti moravské metropole. Paradoxně příliš neruší Caviezel, který už se zřejmě nalokal nebeské slávy a touží po něčem přízemnějším. A proč ne třeba teroristickém, když ve Final Cut mu to docela šlo. Doufejme tedy, že pravidlo "každý rok jeden Tony" se za chvíli neomrzí stejně jako Woody Allen.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Déjà Vu

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Déjà Vu

Při pohledu na plakát k Deja Vu se člověk neubrání smíšeným pocitům. Denzel Washington mu dá vzpomenout na velmi povedeného Muže v ohni, Jerry Bruckheimer ho odešle do správných mezí (minimum filozofie, maximum výbuchů) a Tony Scott? Tony Scott naznačí, že se bude bruslit po zatraceně tenkém ledě. :) Už Tonyho předchozí spolupráce s Denzelem Washingtonem ostatně naznačovala, že režisérova kamerová cukatúra a záliba v netradičním střihu a barevném přelivu, vychází buď z částečného pomatení sm...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Déjà Vu


DVD a Blu-ray filmu Déjà Vu

Zatím nevyšlo.


Související články

9.11.2013 12:16 Téma: V lásce a čase je dovoleno vše Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
6.2.2013 13:55 10 adrenalinových výplachů roku 2013 Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
21.8.2012 10:00 Téma: 7 srdcovek od Tonyho Scotta Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
29.11.2011 14:21 Tony Scott zpět pod vodou Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
24.5.2011 17:51 Televizní Tipy 24.5. - 30.5.2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.