Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Dech

Dech /2007

Režie: Ki-duk Kim

Hrají: Chen Chang, Jung-woo Ha, Ki-duk Kim, Ji-a Park, In-hyeong Kang

Česká premiéra: 17.4.2008

USA premiéra: 4.1.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dech

V kostce: "Nevěrný manžel vypěstuje zoufalou a posléze nevěrnou manželku. Ale tenhle zálet není z normálních - ona zatouží po vězni odsouzeném k smrti, o kterém místní televize mluví snad každou hodinu. Pár návštěv věznice laděných do barev i zvuků příslušných ročních období... a hned je z toho tragická romance jako trám. V režisérově filmografii pozohurodně odfláknutý a prázdný snímek, jako samostatné dílo bez okolních kontextů dostačující - pro všechny, kdo mají alespoň jednou do roka elán ochutnat trochu netradiční Asie."

Galerie obrázků filmu Dech

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Dech

Kim Ki-Duk je v naší redakci synonymem pro léto a přidružené karlovarské nebo jiné festivalové hrátky. Obecně platí, že Vary bez jeho filmů nejsou Vary a tak, i když se nám nechce sebevíc, vždycky alespoň jednou mezi konzumací zlatavého moku a sexy sluněním nahoře bez napumpujeme asijskou intelektuální osvětu do našich žil. Mistr sám nám k tomu ostatně dává spoustu příležitostí – v kadenci filmů, které během roku průběžně vpouští do kin, se mu může rovnat jen málokdo.Zamáčkněme slzu a pojďme ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dech

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Dech

Zatím nevyšlo.


Související články

8.3.2017 14:00 První dojmy: Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
16.2.2017 17:00 První dojmy: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
9.2.2017 18:30 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
29.1.2017 12:39 Víkendový výplach #386 o robotech a dinosaurech Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Jestli má krom Johna Woo a Anga Leeho nějaký asijský režisér svoje předplacené místo v českých kinosálech, je to bezpochyby Korejec Ki-duk Kim. Jeho filmy sice nejsou divácky zrovna atraktivní, ale tenhle sympaťák se před pár lety objevil na festivalu v Karlových Varech a tak nějak si s publikem padl do noty. Od té doby si můžeme jeho filmy vychutnávat každý rok a návštěva „Duka“ patří k povinnosti každého správného festivalového baťůžkáře. Režisérova novinka Dech se k nám dostává s téměř ročním zpožděním a předchází jí pověst mírného zklamání. Hlavní hrdinkou je tentokrát malířka Yeon, která žije životem, jenž jí už pár let nic nového nepřináší. Materiálně je sice zajištěná, ale vztah s manželem je na bodu mrazu. Yeon se tedy rozhodně pro radikální změnu a začne se sházet s Jinem. Trojnásobným vrahem, který čeká, až bude popraven. A jak už to bývá, mezi dvěma zcela odlišnými lidmi vznikne podivné pouto. Bylo by naivní očekávat od režiséra klasickou romanci, protože Kimovy filmy jsou většinou lyrická dramata téměř bez dialogů. Už jeho poslední u nás uvedený snímek Čas však sklidil menší chválu, než tomu bývalo obvyklé. Uvidíme, jak to dopadne teď.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.